Životní trápení Jany Preissové: Manžel ji podváděl, přesto přijala nemanželskou dceru a dokázala mu odpustit

Herečka Jana Preissová oslavila v roce 2019 takzvanou zlatou svatbu. Manželství s kolegou Viktorem Preissem však nebylo vždy bezproblémové, jak se na první pohled může zdát. Nějakou dobu žil paralelně se dvěma ženami a dokonce má i nemanželskou dceru.

Jana Preissová, rozená Drchalová, se narodila 7. února 1948 v Plzni. Od dětství projevovala nadání pro tanec a hudbu, hrála ochotnické divadlo a později se účastnila školních recitačních soutěží. Po absolvování herectví na Divadelní fakultě Akademie múzických umění (DAMU) v Praze získala angažmá v Divadle Na zábradlí v Praze.

Její půvab a křehký vzhled ji předurčovaly k postavám křehkých ženských hrdinek plných emocí, ale dokázala přesvědčivě ztvárnit i komické a tragické postavy. Díky svému dramatickému talentu, profesionálnímu sebevědomí, osobnímu kouzlu a smyslu pro humor se Preissová postupem času stala jednou z nejvýraznějších osobností pražského Divadla Na zábradlí, kde působila 20 let, uvádí Krajské listy.

Od roku 1990 je členkou činohry Národního divadla v Praze. Na první české scéně ztvárnila desítky postav klasického i moderního repertoáru. Podala špičkové výkony ve hrách Pygmalion, Marie Stuartovna, Z prachu hvězd, Richard III, Babička a Noční sezóna. Díky svému jemnému a kultivovanému hlasu se Jana Preissová stala také jednou z nejvyhledávanějších dabingových hereček. Vyučuje také na pražské konzervatoři.

Jejím manželem je neméně známý český herec Viktor Preiss, s nímž má dva syny. Vzali se ještě za jejích studentských let. Na začátku 80. let se však Preiss zamiloval do jiné ženy a dokonce s ní zplodil dceru. Nakonec se manželce přiznal a rozhodl se druhý vztah ukončit, píše web Prima Ženy.

Jana to přijala a odpustila mu. Dokonce přijala i nemanželskou dceru, kterou má ráda. Sama zažila rozvod svých rodičů a nechtěla tomu vystavit své děti. ,,Jejich rozchod byl pro mě velkým traumatem. Dodnes si myslím, že nespokojenost a krize v manželství se dá řešit i jinak než rozchodem,“ řekla herečka pro Zlínský deník.

Zdroj: Zlínský deník, Krajské listy, Prima ženy