Život prince Williama je plný zajímavostí. Je prvním budoucím králem, který se narodil v nemocnici, na čele má jizvu

Vnímáme ho jako prototyp dokonalého člena královské rodiny. Má vzorné chování, je přátelský, odtažitý a vždy se snaží působit přesně tak, jak se od něj očekává. Co jste ale o budoucím králi pravděpodobně nevěděli?

Zajímá vás, co se skrývá za věčně usměvavým, kultivovaným a příkladným chováním prince Williama? Pojďte se s námi dozvědět několik málo známých faktů a zasvěcených informací o oblíbeném britském princi.

Je prvním budoucím králem, který se narodil v nemocnici
Téměř od okamžiku svého narození začal princ William připravovat půdu pro další generaci moderních monarchů. Jeho matka, princezna Diana, navždy změnila způsob, jakým královské ženy rodí. Princ William se stal prvním budoucím následníkem trůnu, který se narodil v nemocnici: v křídle Lindo londýnské nemocnice svaté Marie.

Tím byla zahájena nová tradice, když se v křídle Lindo narodil princ Harry a všechny tři děti prince Williama a Catherine, princezny z Walesu. Tradicí se také stalo fotografování novorozenců a jejich rodičů na schodech nemocnice (princ Harry a Meghan Markle se této tradici s malým Archiem vyhnuli).

Otcovství změnilo jeho i Katein vztah k dětem
Jak mnozí rodiče chápou, to, že se stal otcem prince George a po něm princezny Charlotte a prince Louise, prince Williama poněkud zmírnilo. Kate mu ukázala, jak se má chovat ke svým dětem, a prohloubila v něm ony skryté city.

„Nikdy jsem si s věcmi příliš nelámal hlavu, ale teď řeším i ty nejmenší maličkosti, pokud jde o děti. Věci, které se dějí ve světě, nebo vlastně cokoli, vás ovlivní mnohem víc než otce. Uvědomuji si, jak je život vzácný a křehký. Vím, že chci vidět své děti vyrůstat a být jim co nejvíce nablízku.“

Na čele má jizvu
Princ William je také fanouškem Harryho Pottera, protože s tímto kouzelnickým chlapcem rozhodně sdílí jedinečný rys: princ má na čele takzvanou „jizvu Harryho Pottera“.

„Říkám jí tak proto, že někdy svítí a někteří lidé si jí všimnou – jindy si jí nevšimnou vůbec. Dostal jsem ránu golfovou holí, když jsem hrál golf se svým přítelem. Mám to přímo nad levým okem.“

Je vášnivým surfařem
To je jeden z překvapivých koníčků, kterým se věnuje ve svém volném čase. Když se narodil princ George, byl William viděn, jak surfuje na rozlučce se svobodou (nebo jak říkají Angličané „stag do“) v Devonu na anglickém pobřeží. Byl také vyfotografován na boogie-boardu s princem Harrym v Cornwallu.

Na charitativní akci věnované surfování, rovněž v Cornwallu, řekl.

„Měli jsme si vzít neopreny, moc závidím. Být na pláži je prostě dokonalé.“

Princ také miluje fotbal a pólo. Je však levák, což mu zpočátku dělalo při hraní póla potíže, protože hůl se dá držet jen pravou rukou.

Byl šikanován kvůli vypadávání vlasů
Zdá se, že princ William má smysl pro humor i v případě ztráty vlasů, přestože čelil mnoha posměškům.

„Díkybohu má mnohem více vlasů než já,“ řekl novinářům poté, co se narodil princ George.

Veřejně jeho vzhled velmi nevhodně komentoval herec Rob Lowe v rozhovoru v roce 2019.

„Britové nastavili velmi nízkou laťku vzhledu. Koneckonců, váš budoucí král také nemá vlasy. Upřímně řečeno, pro mě bylo jedním z nejtraumatičtějších zážitků sledovat, jak princ William přichází o vlasy. Vždyť se stane anglickým králem! Měl by o sebe v tomto ohledu dbát.“

Ale jak upozornil jeden komentátor na Twitteru, a měl pravdu: Koruna to stejně zakryje.

Zdroj: rd.com, Buzzfeed