Život krásné Giny Lollobrigidy byl plný slávy a životních pádů: Spojována byla s Ronaldem Reaganem či Fidelem Castrem

Uměleckou scénou v pondělí odpoledne otřásla smutná zpráva o úmrtí legendární italské herečky Giny Lollobrigidy. O této skutečnosti informovala její rodina. Kromě úspěšné kariéry si tato herečka prošla několika životními pády i těžkými životními událostmi.

Gina Lollobrigida se narodila 4. července 1927 v italském městě Subiaco jako druhá ze čtyř dcer výrobce nábytku. Jako dítě prožila těžké období druhé světové války, po níž se s rodinou přestěhovala do Říma. Vzdělání získala jako modelka a účastnila se různých soutěží krásy. V roce 1947 se stala třetí nejkrásnější ženou Itálie, píše web Corriete.

Její filmová kariéra začala snímkem Pozor, bandité v roce 1951. Hereckou ikonou se stala až po účinkování v dnes již legendárním filmu Fanfan Tulipán z roku 1952, kde si zahrála po boku slavného Gérarda Philipa. Poté se objevila v dalších úspěšných filmech, jako jsou Krásky noci, Chléb, láska a fantazie, Římanka a Chléb, láska a žárlivost, píše Adevarul.

Díky těmto filmům se stala nejlepší a nejžádanější placenou evropskou herečkou. Proslavila se také jako krásná Esmeralda ve filmu Zvoník u Matky Boží, natočeném podle světoznámého románu Victora Huga. Do filmografie italské herečky patří také filmy Přijďte v září, Žena bez charakteru či Dobré ráno, paní Campbellová. Za roli v této komedii byla Lollobrigida nominována na Zlatý glóbus.

V 60. letech opustila filmová studia a věnovala se svému velkému koníčku, kterým bylo fotografování. Měla téměř neomezený přístup k nejrůznějším osobnostem. Na jejích snímcích se objevila například brazilská fotbalová hvězda Pelé, americký prezident Ronald Reagan, americký herec Paul Newman, malíř Salvador Dalí nebo Fidel Castro, se kterými ji pojilo i blízké přátelství, uvádí Corriete.

Zdroje: Corriete, Adevarul