Žilková se dohodla se Stropnickým na výživném. Řešili to na ulici

Rozvodová kauza Veroniky Žilkové (61) a Martina Stropnického (66) konečně zaznamenala výrazný posun. Ve čtvrtek podepsali dohodu o péči a výživném na dceru Kordulu, která stála v cestě jejich rozvodovému řízení. Důvodem je to, že Stropnický, který léta působil ve vysokých politických a diplomatických funkcích, údajně bojoval o každou korunu, aby na dceru nemusel moc platit. Byl to on, kdo loni v srpnu podal žádost o rozvod, ale na listopadovém jednání se s Žilkovou jednoduše nedokázali dohodnout na výši výživného. Veronika prý od té doby dospěla ke kompromisu a sama iniciovala dohodu, a to i bez soudu, píše Blesk.

Stropnický právě končí svou misi velvyslance v Izraeli a před koncem přiletěl do Prahy právě kvůli podpisu dohody. Spolu s ním letěla i jeho milenka Markéta Horňáková (36) a jeho podřízená na ambasádě. Tato kauza by se dala považovat za hrubé porušení pracovních vztahů a možná by s ní měl problém nejeden politik, ale v případě Stropnického se to přešlo mlčením.

Na hlavu Veroniky Žilkové se toho za poslední rok sesypalo příliš mnoho. Na začátku roku se obávala o zdraví a život svého syna Cyrila (33) a o pár týdnů později jí manžel Martin Stropnický po 18 letech e-mailem sdělil, že už si jejich společnou budoucnost nedokáže představit. Bylo to jen pár dní poté, co byl s jejich dcerou Kordulou na společné dovolené v Dubaji, kam je pozval. V květnu její maminka Olga doma zkolabovala a o pár měsíců později, právě na Vánoce, opustila tento svět nadobro ve věku 97 let.

Začátkem srpna podal její manžel žádost o rozvod, ale předtím bylo nutné dohodnout se na výživném, což se nyní konečně stalo. Veronika se k této absurdní situaci vyjádřila. „Výmluvné bylo, že naši dohodu o alimentech a rozvodu, protože jsem souhlasila s rozvodem dohodou, jsme podepsali na plotě Justičního paláce a už jsem si to vyfotila, protože jsem se musela nahlas smát,“ přidala komentář k fotografiím na Instagramu a zároveň prozradila, že i ona s rozvodem souhlasila, a dokonce ho už iniciovala. „Protože zaprvé nemám peníze na právníky, zadruhé mě to pořád vnitřně traumatizuje a zatřetí Kordulce bude v září osmnáct, takže kdybych neukončila soud a neustoupila otci dítěte, tak by 21. září stálo dítě proti otci v soudní síni,“ vysvětlila Veronika, proč se rozhodla k ústupkům. Dohoda prý byla výhodná hlavně pro Stropnického, ale ne tolik pro ni a její dceru.

Nejsmutnější je, jak se zkušený muž a diplomat nechal strhnout novou láskou a o dceru se vůbec nestaral. „Je nás moc, tu lásku k ní dokážeme nahradit… Tady se teď tatínek rozhodl investovat do nové partnerky, nové rodiny a nových dětí,“ konstatovala smutně Veronika. Mezitím byl Stropnický ve středu večer přistižen na procházce se svou milenkou v centru Prahy a usadili se v kavárně. „Seděli spolu jako dvě hrdličky v kavárně na Řezáčově náměstí, on si dával pivo. Jeho partnerka se k němu intimně tiskla, ruku držela na jeho stehně a občas zabloudila i výš,“ řekl Blesku jeden z hostů. Paparazzi fotky, z nichž je jasné, že pár je stále zamilovaný, pochopitelně okomentovala i Žilková. „Když podřízená dělá dobře svou práci, šéf je nadšený. Vtip dne,“ narážela ironicky na moment, kdy měla milenka jejího manžela ruku výše na stehně a on se tvářil vzrušeně. Později však komentář smazala.

Zdroj: Blesk, Instagram, blesk.cz