Zemřela italská herečka Gina Lollobrigida

Ve věku 95 let zemřela legendární italská herečka, někdejší sexsymbol všech, Gina Lollobrigida. Tuto smutnou zprávu v pondělí dopoledne oznámila její rodina.

Gina Lollobrigida patřila spolu se Sophií Loren a Claudií Cardinal k trojici ikon italského filmu 50. a 60. let. Tato pozoruhodná dáma původem z Říma byla považována za nejkrásnější ženu světa. Natočila filmy s hvězdami jako Anthony Quinn, Humphrey Bogart, Marcello Mastroianni nebo Rock Hudson.

Mezi její mezinárodně úspěšné filmy patří Fanfán Tulipán, Krásky noci, Zvoník u Matky Boží nebo Římanka, píše web The Guardian. Po skončení filmové kariéry se úspěšně věnovala fotografování a sochařství.

V den svých 95. narozenin, které oslavila 4. července, řekla agentuře ANSA, že je odhodlaná zůstat kreativní při fotografování a uměleckých projektech, kterým se věnovala po několik desetiletí, kdy byla vyhlášeným sexsymbolem. ,,Připravuji knihu kreseb plnou sangviniků, skic v červeném okru, je to důležitá práce, a velmi náročná.“

Filmová bohyně, které se po filmovém hitu s Vittoriem Gassmannem z roku 1955 přezdívalo nejkrásnější žena světa, dodala: ,,Možná jsem zhýčkaná, ale neustále pracuji, mám pocit, že mám ještě hodně co říct, a doufám, že dostanu čas, abych stihla všechno, co chci.“

Zdroje: ANSA, The Guardian