Zemřela hvězda filmu Zachraňte vojína Ryana: Herce odpojili od přístrojů

Ve věku 61 let zemřel americký herec Tom Sizemore, který se proslavil rolemi ve filmech Zachraňte vojína Ryana a Černý jestřáb sestřelen. Herec byl v únoru hospitalizován po aneurismatu mozku.

Filmová a televizní kariéra Toma Sizemora trvala několik desetiletí, ale proslavila ho role zoceleného seržanta po boku Toma Hankse ve válečném dramatu Zachraňte vojína Ryana z roku 1998 a role velitele vojenského praporu ve filmu Černý jestřáb sestřelen z roku 2001, píše web The Sun.

V roce 2000 byl nominován na cenu za nejlepší mužský herecký výkon za roli v televizním filmu Ochrana svědků. V posledních letech se však objevuje spíše v menších a nízkorozpočtových filmech. Zahrál si například ve filmech Narozen 4. července, Bod zlomu, Výsadek, Pravdivá romance, Takoví normální zabijáci, Nelítostný souboj, Zachraňte vojína Ryana nebo Černý jestřáb sestřelen.

Prakticky po celou dobu své herecké kariéry se Sizemore potýkal s drogovou závislostí a měl několik potyček se zákonem. V letech 2007 až 2009 byl ve vězení za porušení protidrogové legislativy. Byl odsouzen mimo jiné za napadení bývalé přítelkyně a absolvoval odvykací léčbu kvůli závislosti na metamfetaminu a heroinu, uvádí portál People.

V posledních letech byl mnohokrát zatčen za řízení pod vlivem drog a alkoholu. Před nedávnou dobou svět obletěla zpráva o hercově hospitalizaci kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu. Lékaři herce nakonec odpojili od přístrojů poté, co dospěli k závěru, že už pro něj nelze nic udělat, uvedl jeho manažer.

Zdroje: The Sun, People