Zemřel účastník Superstar Jozef Rakyta. Naznačil to před smrtí na Facebooku

Josef Rakyta (+33) byl velmi talentovaný slovenský zpěvák, kterému se otevřela hudební scéna poté, co se zúčastnil soutěže Superstar. V pondělí však napsal na Facebook děsivý vzkaz a poté si sáhl na život. Pod jeho příspěvkem se začaly hromadit kondolence.

Jozef Rakyta byl v hudební branži známý už od svých 18 letech, kdy se probojoval do semifinále slovenské soutěže Slovensko hledá Superstar. Talentovaný zpěvák se tak ocitl po boku Dominiky Mirgové, Vierky Berkyové či Martina Konráda, napsal web CNN iPrima.

„Raději se zabiju sám, než by to měli udělat jiní,“ napsal Rakyta na svém Facebooku před půl pátou hodinou ranní, jak zmínil deník Plus jeden deň (Pluska). Přestože se jej po tomto příspěvku snažili kontaktovat jeho známí a kamarádi, bylo už pozdě. Za pár hodin se pod příspěvkem objevily kondolence.

Z jeho činu jsou všichni otřeseni, včetně jeho nejbližších. „Můj milovaný synek,“ napsala například jeho máma Jaroslava pod fotku, kterou zveřejnilo solárium. Jozef zde totiž pracoval. A i jeho sestru Veroniku jeho smrt velmi zasáhla. „Joyko, tohle jsi nám neměl udělat, jen tak odejít, vždyť jsme tě tak moc všichni milovali! Neeeeeee…“  Zněly srdcervoucí příspěvky. Jak je ale podle magazínu Blesk patrné, nejméně jeho sestra věděla o tom, co se v srdci a hlavě jejího bratra dělo. Když si projdete jeho Instagram, je jasné, že měl Jozef problémy se sebeláskou.

V poslední době měl problémy se svým životem. V některých příspěvcích se svěřuje s tím, že neumí navázat partnerský vztah, což ho zřejmě velmi trápilo. „A ještě je mu přes 30, bydlí u rodičů a neumí navázat partnerské vztahy, protože se jich bojí…,“ napsal Jozef s tím, že sám rozdává radost, ale do jeho nitra nikdo nevidí. Tento komentář přidal poté, co zhlédl film, jehož název neznáme, ale velmi jej inspiroval, jak napsal Blesk.

Smutnou informaci o úmrtí zveřejnilo také solární studio ve slovenském městě Prievidze na Instagramu: „Navždy v našich srdcích a děkujeme za všechno.“

Zdroje: Blesk, Instagram, CNN iPrima, Pluska