Zemřel herec z Perníkového táty, který hrál drogového bosse

Margolis, který hrál drogového bosse Hectora Salamanca v seriálu Perníkový táta, se objevil také ve filmech Zjizvená tvář a Wrestler.

Zemřel Mark Margolis, americký herec známý především díky roli bývalého drogového krále Hectora Salamanca v seriálu Perníkový táta. Bylo mu 83 let. Margolis zemřel v nemocnici Mount Sinai v New Yorku po krátké nemoci. U jeho lůžka byla manželka Jacqueline a syn Morgan, informuje Daily Mail.

Margolis hrál ve více než 60 filmech během své pět desetiletí trvající kariéry, včetně Zjizvené tváře, Ace Ventury a Wrestlera. Právě jako Salamanca se Margolis pravděpodobně dostal k nejširšímu publiku.

Ve filmu Perníkový táta byl Salamanca uraženým bývalým drogovým bossem, který komunikoval pouze pomocí mosazného zvonku připevněného k invalidnímu vozíku a nakonec dramaticky zemřel.

Margolis se narodil v roce 1939 ve Filadelfii. Po přestěhování do New Yorku začal svou kariéru na jevišti.

„Byl jedinečný. Takové, jako byl on, už nikdy neuvidíme,“ uvedl v prohlášení Robert Kolker, Margolisův manažer. „Byl to cenný klient a celoživotní přítel. Měl jsem to štěstí, že jsem ho znal.“

Zdroj: Daily Mail