Zdrcující zprávy o stavu Bruce Willise: Přišlo to nejhorší, co se mohlo stát

Ztrácí se před očima. Americký herec Bruce Willis (68) bojuje s demencí od března loňského roku, ale jeho onemocnění si ptá stále vyšší daň.

Smutné novinky ze života někdejší hvězdy. Přítel Bruca Willise oznámil, že herec už vůbec nemluví. A co je horší, frontotemporální demence prý postupuje tak rychle, že už nepoznává ani svou exmanželku Demi Moore (61), se kterou byl ženatý 13 let a mají tři dcery. Dvojice si po rozchodu zůstala velmi blízká, proto to herečku ranilo.

Režisér seriálu Měsíční svit Glenn Gordon Caron, ve kterém herec hvězdil v 90. letech, ujistil fanoušky, že Willis je stále Bruce, a to i přes zdravotní problémy. „Už ani nemluví. Kdysi byl vášnivým čtenářem, nechtěl, aby to někdo věděl, a teď nečte. Všechny ty jazykové schopnosti už nemá k dispozici, a přece je to pořád Bruce. Když jste s ním, víte, že je to Bruce, a jste vděční, že je tady, ale radost ze života je pryč,“ uvedl pro Daily Star jeho přítel.

Podle Carona je Willis výjimečný člověk. „To, co dělá jeho nemoc tak ohromující, je, že pokud jste někdy strávili čas s Brucem Willisem, neexistuje nikdo, kdo by měl více radosti ze života než on. Miloval život a… prostě zbožňoval, když se každé ráno probouzel a snažil se žít naplno,“ dodal smutně režisér s tím, že teď tomu tak už není.

Nejhorší na tom je, že Bruce už nepoznává ani své blízké. „Jeho paměť vybledla. Když si Demi uvědomila, že ji nepoznal, zdrtilo ji to. Neměla tušení, že je na tom tak špatně,“ uvedl zdroj z hereččina okolí.