Zdeňka Žádníková-Volencová: Někdy to bylo náročné, jsou roky, které si nepamatuji

Televizní i divadelní herečka Zdeňka Žádníková-Volencová (47), kterou mohou lidé znát například ze seriálu Velmi křehké vztahy nebo z Dejvického divadla, má velkou rodinu, bez které si život nedokáže představit. Každý, včetně herečky, však nejspíš bude souhlasit, že starat se o čtyři děti musí být také pořádně náročné.

Maminka čtyř dětí, tří dcer Andrey (19), Jany (15) a Zuzanky (11) a jednoho syna Jiřího (9), prozradila, že i když své ratolesti bere jako požehnání a je šťastná, že má tak početnou rodinu, někdy to bylo opravdu náročné. Občas byla výchova tak náročná, že si údajně nepamatuje některé roky, které naprosto utekly.

„Jsou roky, které si samozřejmě nepamatuji, protože když byli malincí, bylo to opravdu náročné. To jsem se věnovala hlavně jim než práci,“ řekla pro web Expres. Teď, když už jsou děti větší, je to samozřejmě mnohem jednodušší. „Ale teď se to tak krásně otočilo a musím říct, že sklízíme ovoce,“ dodala.

„V takto vysokém počtu dětí, kdy už dcera příští týden skládá písemnou část maturity, Andrejka mi vyrostla, je to už paráda. Jak už začínají být velcí, tak se v podstatě začínají starat oni o mě,“ prozradila herečka, která má tu nejtěžší výchovu za sebou.

Jak se také Zdeňka svěřila, poslední porod syna Jiříka ji pořádně vyděsil. Nastaly komplikace a údajně hrozilo, že kdyby nebyli v nemocnici a lékař okamžitě nezasáhl, mohli by oba zemřít. „U mého čtvrtého porodu došlo k takovým komplikacím, že kdyby u nás hned nebyl doktor, nebyl by tu ani Jiřík, ani já,“ řekla pro web Aha! a zároveň odsoudila domácí porody.

Zdroj: Expres, Aha!