Závislost ho přivedla na dno. Miroslav Etzler skončil kvůli alkoholu v blázinci!

Herec Miroslav Etzler je vyhlášeným svůdníkem a rebelem v jednom. Vždy se mohl pyšnit krásnými a především chytrými ženami po svém boku, které však trápil svými démony. Mimo jeho časté nevěry byl jeho hlavním problémem alkohol, na kterém stal závislý. Právě samotné pití ho nakonec dostalo až do blázince. V současné době žije herec spořádaný život a snaží se všem ukázat, že hledat útěchu na dně skleničky je špatně.

Miroslav Etzler se narodil do spořádané rodiny, ve které se hodně četlo, chodilo na různá vystoupení, a kde se navíc poslouchala i vážná hudba. Ale jemu zřejmě tento životní styl nevyhovoval. V 15 letech utekl z domova a začal se živit jako horník. Bez pomoci své rodiny dokázal vystudovat gymnázium a následně se pokoušel marně dostat na DAMU.

Nakonec si svůj sen splnil a dostal se na JAMU v Brně. Sám Miroslav několikrát potvrdil, že herectví je to jediné, co ho baví a naplňuje. Mirkovi Etzlerovi se na divadelních prknech vždy dařilo a nezahálel ani před filmovou kamerou. Televizní diváci ho poprvé mohli spatřit ve filmu Tvář za oknem a brzy přišly další skvělé filmy, jako byl dnes již kultovní snímek Čas sluhů nebo Jak se krotí krokodýli. Od té doby získává jednu roli za druhou, píše deník Blesk.

Ve vztazích to ovšem tak růžové neměl. První manželství začalo v jeho osmnácti letech, z druhého manželství má dvě dcery. Následoval vztah se Zuzanou Bydžovskou, se kterou má syna Kristiána. S tou se ale rozešel a skončil v náručí Vilmy Cibulkové. Ale i tento vztah nakonec zkrachoval.

Je veřejným tajemstvím, že kromě bouřlivého milostného života se potýkal i s jinými démony a útěchu hledal u alkoholu. „Chodil jsem na tři čtyři piva a pořád si udržoval hladinu alkoholu v krvi. Rodina to špatně nesla a já si řekl konec!“ přiznal Miroslav v rozhovoru pro web Aktuálně.

Protože si své problémy velmi dobře uvědomoval, byl si moc dobře vědom, že je sám nezvládne. Nastoupil tedy do psychiatrické léčebny v Bohnicích, kde se začal ze své závislosti léčit v pavilonu 23 a po propuštění ještě půl roku užíval Antabus. Od té doby se alkoholu ani nedotkl a začal žít spořádaný život.

Zdroje: Aktuálně, Blesk, Autorský text