Závěr Docenta rozdělil diváky na dva tábory. Jedni chválí, druzí nadávají. Strach je podle diváků neschopný scenárista a Ramba tragická

V neděli byl odvysílán poslední díl trojdílné série Docent, ke které se teď diváci hojně vyjadřují. Podle některých ani obsazení Ivana Trojana nezachránilo děj před uřvanou Rambou.

Podle Extra je Docent plný populárních známých herců, ale jejich ztvárnění postav je nesnesitelné. Mezi ty nejnáročnější a nejvýraznější postavy patří právě policistka Fousová, kterou hraje Tereza Ramba. Charakter ženy, kterou měla ztvárnit, však je prý natolik nepříjemný, že postava diváky odradila. Ke všemu si lidé stěžují, že herečka přehrává a zbytečně nad míru ječí.

Dokonce i role Ivana Trojana je prý iracionální a postava spíš ukazuje ňoumu a nešiku s nízkým tlakem namísto respektovaného kriminalistu, který by měl být váženou posilou týmu. Poslední hřebíček do rakve Docenta byla zřejmě postava, kterou hrál Ondřej Vetchý. Z té se vyklubal šéf vyšetřovatelů, víceméně hysterický bručoun.

Je zajímavé, jak jsou lidé rozdělení na dva tábory. Pro jedny bylo sledování Docenta fantastickou podívanou a nemají, co by vytkli. Pro druhé je to příšerná série a nenechali na ní nit suchou.

Velmi vydařená série, opravdu super. Snad se dočkáme dalších dílů. Pan Strach opět nezklamal,“ nechala se slyšet divačka na sociálních sítích.

Další skvělá práce Jiřího Stracha. Miluji jeho detektivky i pohádky. Zkrátka kombinace Strach + Ivan Trojan je sázka na jistotu. Ale musím říct, že úžasní byli všichni. Těším se na pokračování.

A další kladné názory se míchají s těmi, které jsou zas naopak negativní.

Špatný. Bože, ten konec! Proč lidi (Trojan a Ramba) od policie lezou do baráku masového vraha a udělají školácké chyby? Plus dávám jen za to, že Ramba v tomhle díle nekřičela, protože měla zalepenou pusu.

Něco tak hrozného (scenáristicky) jsem už dlouho neviděla. Policistka, která ví, že se hledá člověk s nějakým vztahem ke konvektomatům, jede domů k chlápkovi, co se asi pětkrát průhledně vymluví, proč jí nemůže fotku poslat. Herečky by měly tyto bytosti bez intelektu – tj. psané takto – odmítat hrát!

Ani na CSFD to pro Docenta nevypadá jen dobře. Získal prozatím jen 68 % a dočtete se čtenářských recenzí, ve kterých je Strach nazýván neschopným režisérem. Hodně diváků se shoduje, že se scénář nepovedl. A zatímco Ivan Trojan je vyzdvihován za svůj výkon, tak Tereza Ramba dostala od diváků vynadáno, že je tragická herečka.

Do jakého tábora patříte vy? Líbil se vám Docent nebo litujete, že jste ho vůbec viděli?

Zdroj: Facebook, Extra, CSFD