Zaútočí Putin na královskou rodinu?! Hrozná předpověď umělé inteligence

Co by Vladimir Putin udělal s britskou královskou rodinou? Tato zlověstná otázka byla položena umělé inteligenci a ta na ni odpověděla. Daily Star odhalil britským čtenářům, co říká AI o scénáři, ve kterém ruský diktátor nějakým způsobem získá moc nad Britskými ostrovy. To nejsou pozitivní vize!

Současná situace ve světě mnohé z nás nutí přemýšlet, čím nás historie ještě překvapí. Není to tak dávno, co se zdálo zcela nepravděpodobné, že by Rusko zahájilo krvavou válku na Ukrajině. Někteří lidé pravděpodobně zacházejí příliš daleko v představách nejhorších scénářů. Daily Star píše, že umělé inteligenci byla položena zlověstná otázka. Co říká AI na scénář, kdy ruský diktátor nějakým způsobem získá moc nad Britskými ostrovy? „Je důležité zdůraznit, že takový scénář je vysoce nepravděpodobný, protože je v rozporu s principy a hodnotami britského politického systému,“ začal Chat GPT ve svém stylu. „Velká Británie má dlouhou historii demokratického vládnutí. právní stát a respekt k lidským právům, což by pravděpodobně představovalo vážnou výzvu pro jakýkoli pokus o zavedení vlády ve stylu Putina,“ pokračuje AI.

„Vůdce s autoritářskými sklony se může snažit centralizovat moc a odstranit symbolické instituce.“
„Velká Británie je konstituční monarchií a parlamentní demokracií. Pokud by Putin vládl, pravděpodobně by to znamenalo významnou změnu v politické struktuře, potenciálně směrem k centralizovanějšímu a autoritárnějšímu systému,“ uvádí AI a zjevně naznačuje, že Putin zasáhne královskou rodinu ve snaze odstranit je od moci. „I když si lze představit, že by vůdce s autoritářskými sklony mohl usilovat o centralizaci moci a odstranění symbolických institucí, konkrétní výsledek bude záviset na řadě faktorů, včetně veřejného mínění, právních omezení a odolnosti demokratických institucí Spojeného království. Jakýkoli pokus odstranit královskou rodinu by pravděpodobně narazil na odpor těch, kteří si cení monarchie jako součásti historie a identity národa.