Zagorová na muzikálu plném svých hitů spolupracovala, jeho premiéry se už bohužel nedožila

Příběh tří ženských postav, které dokážou i vážné situace přijímat s humorem a nadhledem přijede poprvé na Slovensko.

Herci Divadla Kalich představí muzikál Biograf láska, plný nestárnoucích hitů legendární zpěvačky Hany Zagorové. Muzikál je v Praze vyprodán na rok dopředu.

Česká zpěvačka, textařka, herečka a moderátorka Hana Zagorová se nezaměnitelným způsobem zapsala do srdcí svých fanoušků i do historie československé populární hudby. Získala více než 150 různých ocenění doma i v zahraničí, včetně devíti Zlatých Slavíků. Skladby jako Můj čas, Je naprosto nezbytné zda Biograf láska jsou hluboce ukotveny v hudební paměti zemí na obou březích řeky Morava. Skladbu Biograf láska, která zároveň dala jméno muzikálu s hity této pěvecké divy, napsali v roce 1982 Jiří Zmožek a Vladimír Čort.

Muzikál Biograf láska, to jsou nestárnoucí hity, které provázejí příběh tří hlavních ženských postav – Evy, Jany a Alči. Ty se dokážou na všechny, i ty vážné situace podívat s humorem a nadhledem. Rovněž se dokážou špičkovat, dělat si ze sebe legraci, ale i se v důležitých okamžicích podržet. Avšak i muži v tomto příběhu, Alex, Ben a Přemek, mají důležitou ba přímo zásadní roli. Mužský a ženský svět se zde prolíná. Důležitou protiváhou komplikovaného světa dospělých jsou dětské postavy, které zde také nechybí.

Představení v sobě skrývá také smutnou událost. Na jeho přípravách se podílela i samotná Hana Zagorová, která se však premiéry muzikálu nedožila. „Nikdy bych si netroufla dávat rady hotovým, výborným zpěvákům. Myslím si, že si s tím určitě poradí každý sám, jen bych trochu doporučila zapomenout na moji interpretaci a dát do toho kus svého názoru, kus svého já a prosadit svou osobnost, vzkázala hercům ještě na začátku jejich práce na muzikálu Biograf láska Hana Zagorová.