Zadlužený Marek Taclík (49) odmítl hlavní roli ve filmu. Raději bude točit lépe placenou kriminálku

Téměř před dvěma týdny jsme psali, že herec Marek Taclík musel kvůli svým obřím dluhům vyhlásit osobní bankrot. Takový osud potkal už spoustu lidí před ním a potká i po něm. Mnohdy je to jediná cesta, jak se z dluhů dostat. Naštěstí Marek nemá o dobře placené nabídky nouzi, proto si vybírá, v jakém seriálu či filmu se objeví.

Režisér Rudolf Havlík mu totiž nabídl hlavní roli v komedii Franťan, píše týdeník Sedmička. Film se měl začít natáčet letos v dubnu a role zbloudilého mimozemšťana, který se dostane do typické české vesnice, byla napsaná přímo pro Marka. Už dříve se totiž spolu domluvili, že po vedlejších rolích ve filmech Pohádky pro Emu nebo Po čem muži touží 2, by si zasloužil nějakou roli hlavní.

To jistě musela být pro Marka velká pocta. Jenže, co se nestalo? Herec roli nakonec odmítl. „Natáčení filmu se bohužel kryje s natáčením páté série Kriminálky Anděl. Marek se musel rozhodnout, kterou nabídku přijme, ale vzhledem k tomu, že za seriál dostane víc peněz, upřednostnil Kriminálku,“ prozradil webu Sedmička velmi dobře informovaný zdroj. Oba muži se však kvůli tomu nerozhádali, naopak. Marek ještě za sebe dodal náhradu – svého kolegu a kamaráda Jakuba Prachaře.

Letos se bude natáčet už pátá řada Kriminálky Anděl, kde mimo Marka můžete vidět také Davida Švehlíka, Helenu Dvořákovou nebo Michala Novotného. Kriminálka byla poprvé k vidění v roce 2008, kde součástí party byl ještě Martin Stropnický. V nových 16 dílech volně inspirovaných skutečnými policejními případy čeká Davida Švehlíka prý pěkné drama, prozradil v rozhovoru pro portál Super. Marek se smíchem dodal, že jemu zase přibyla kila.

S hubnutím je to ale těžké. Ne, že by nechtěl pár kilo shodit, jenže to by musel „za prvé přestat pít pivo, které mám rád, a hodně sportovat,“ řekl Marek s tím, že při točení si váhu udržuje pořád stejnou. Prý zhubne, až nebude mít práci.

Zdroje: Sedmička, Super, redakce