Z divadla odcházet nehodlá. Uršula Kluková (82) se bojí, že z důchodu by nevyžila

Ačkoliv by si herečka Uršula Kluková mohla ve svých dvaaosmdesáti letech dlouho užívat zaslouženého důchodu, raději stále pracuje. Jak sama přiznala, z Divadla Františka Ringo Čecha nehodlá odejít zejména kvůli strachu, že by nevyžila z důchodu.

I když Uršula Kluková nejprve začínala jako dětská zdravotní sestra, rychle jí zlákalo herectví, kterému se naplno věnovala přes třicet let, než v roce 1999 odešla do důchodu. Tehdy po 39 letech práce dostala 9 tisíc korun na měsíc, během dalších 24 let se jí pak důchod zvýšil na 17 tisíc.

„S penzí vůbec nepočítám, protože pořád ještě pracuji. Jsem zvyklá utrácet málo, a tak s penězi nějak vyjdu. Dřív to ale šlo lépe. Na týden mně stačilo třeba i sto korun a vyžila jsem s tím. Teď ale šlo jídlo i další věci strašně nahoru. Pokud bych měla žít pouze z důchodu, bojím se, že bych nevyžila,“ prozradila herečka své obavy webu PrahaIn.

Skromný život ale Klukové prý nevadí. „Zvykla jsem si. Důchodci to mají dnes těžké, ale dokud budu pracovat, stěžovat si nebudu,“ cituje herečku Aha!.

Na závěr nicméně Kluková dodala, že nízká penze není to jediné, co jí na divadelních prknech stále drží. Přiznala, že hraní je pro ni životní náplní a nedokáže si představit, že by nemohla pracovat. Diváci se tak mohou na herečku přijít podívat do Divadla Františka Ringo Čecha i v budoucnu.

Zdroj: prahain.cz, ahaonline.cz