Willisova dcera prozradila detaily o otcově stavu. Dočkala se pohrdání!

Od loňského prohlášení rodiny amerického herce Bruce Willise (68), že kvůli závažné diagnóze definitivně končí s natáčením, pravidelně sdílejí na sociálních sítích informace o jeho stavu. Nejprve se zmiňovala diagnóza afázie, ale později jeho problém lékaři specifikovali, že má frontotemporální demenci (FTD). Jeho rodina se snaží, aby měl navzdory všemu radost ze života. Některým se ale nezamlouvá, že členové jeho rodiny sdílejí příliš osobní detaily průběhu jeho nemoci, pustli se i do jeho nejmladší dcery Tallulah (29) z manželství s Demi Moore (61).

Jméno legendárního amerického herce Bruce Willise se pojí s jeho rolemi v akčních filmech, kde byl za dokonalého hrdinu, který s přehledem vyřešil každou situaci. O to hůře museli jeho fanoušci přijmout zprávu, že svou hereckou kariéru končí kvůli demenci. Zřejmě právě to u více jeho fanoušků vyvolalo i odpor vůči častému sdílení aktualit o jeho stavu. Jeho nejmladší dcera z manželství s Demi Moore, Tallulah, to řádně schytala poté, co o stavu svého otce vyprávěla detaily ve středu v epizodě Drew Barrymore Show.

„Má skutečně agresivní kognitivní nemoc, formu demence, která je velmi vzácná,“ oznámila natvrdo Tallulah smutnou zprávu o otci a přiznala, že netušili, jak moc to bude náročné. Bruce byl v očích jeho fanoušků během jeho herecké kariéry velmi bystrým a nezdolným hrdinou. Bohužel nemoc ho zcela změnila. FTD je jednotný termín pro skupinu mozkových poruch, které primárně postihují přední a temporální laloky mozku. Tyto oblasti mozku jsou obecně spojeny s osobností, chováním a řečí – právě komunikace je s hercem už prý téměř nemožná. Tallulah vysvětlila, že důvodem toho, proč ona i další členové jejich rodiny, což jsou jeho dvě manželky, z toho jedna ex, se kterými má celkem pět dcer, zveřejňují informace o stavu jediného muže mezi nimi, je hlavně osvěta na pomoc druhým.

Empatická Tallulah se svěřila, že často s otcem poslouchají hudbu a prostě jen tak sedí obklopeni energií lásky. „Je stejný, co si myslím, že v tomto směru je to nejlepší, co si můžete přát. Vnímám lásku, když jsem s ním. A je to můj táta a miluje mě, co je opravdu pro mě výjimečné.“ vyznala se v rozhovoru s Barrymore. Přesto schytala spoustu hejtů: „Osobně bych respektoval jeho soukromí, nevyužíval bych ho. Nebyl to člověk, který žil svůj život veřejně. Zaslouží si lásku, respekt a soukromí,“ či „Dopřejte mu soukromí a důstojnost. Není třeba poskytovat médiím podrobný popis jeho příznaků.“ Našli se ale i tací, kteří rozměr osvěty vnímají, ale tak trochu sarkasticky konstatovali, že nyní mají jeho dcery alespoň nějaké poslání.