William zveřejnil blahopřání otci a způsobil skandál: Jak si tohle mohl dovolit?!

Vyškrtl ho! Král Karel III. slaví 75. narozeniny. Se svým přáním přišel i syn William na Instagramu. Ale něco na tom nehraje.

Princ William (41) na svém účtu na Instagramu zveřejnil blahopřání pro svého otce a přidal pár fotek. Na jedné z nich je král spolu s Williamem z mladictvích dob. Ale pozorné fanoušky okamžitě udeřila do očí jedna podstatná maličkost. Na fotce chybí jeho mladší bratr Harry (39). „Kde je Harry. Harry nikdy neexistoval?“ komentoval jeden z fanoušků fotku. Je to smutné vynechat Harryho.

Velkolepá oslava králových okrouhlin se koná v úterý v Clarence House. Harry s rodinou se však na ní nezúčastní. Podle britských médií odmítl otcovo pozvání. Ale americká média přišla s tvrzením, že Harry ani manželka Meghan žádné pozvání na oslavu ani nedostali.

Napjaté vztahy mezi královskými bratry vládnou již od doby, kdy Harry s Meghan začátkem roku 2020 ohlásili odchod od královské rodiny. Ještě více oleje do ohně přilil Harry, když před několika měsíci vyšel na streamovací platformě Netflix kontroverzní dokument. V něm manželé prozradili, jak se v královské rodině necítili vítáni a mnohdy byla kritika namířena právě na Williama a jeho ženu Kate.