Vzpomínka na Kunderu a nečekané přiznání! Dagmar Havlová přiznala, že byl Václav Havel majetnický a žárlivý

11. července 2023 v Paříži zemřel český spisovatel Milan Kundera a český národ na něj ve velkém vzpomíná. Dokonce i Dagmar Havlová se podělila o dojemné chvíle s významným spisovatelem.

Na svém Instagramu bývalá první dáma zveřejnila Kunderovy obrazy a rukopis, přičemž se netajila tím, jak ji smrt významné české osobnosti zasáhla.

S Milanem Kunderou jsem se několikrát setkala, když jsme s manželem navštívili jeho i paní Věru v jejich pařížském bytě. Věra uvařila vždycky vynikající jídlo, které s francouzským vínem uvolnilo konverzaci a mou trému. Bavili jsme se do pozdních nočních hodin. Ten hovor i atmosféra mi v hlavě a v srdci uvízly dodnes.

Nečekané je ale především přiznání, které bývalá první dáma pronesla.

S Věrou jsme si poté vyměňovaly vzájemně maily. Ale služba na Hradě a můj manžel mi příliš majetnicky a žárlivě nedovolovali věnovat se mému volnému času, koníčkům a zálibám. Jak moc mě to mrzí! Věro milá, krásná, ze srdce mého vřelého, upřímnou soustrast. Dáša R.I.P.

Fanoušky takovým krásným gestem samozřejmě dojala. Ovšem svým textem také potvrdila informace z deníku Blesk, který tvrdí, že mezi Milanem Kunderou a Václavem Havlem bývaly velmi napjaté vztahy. Rozcházely se v některých názorech a možná proto už neměla Dagmar Havlová možnost se se spisovatelem a jeho manželkou setkat.

To Václava Havla jako manžela ukazuje v trochu jiném světle, než někteří možná očekávali. Nicméně vzpomínka na Milana Kunderu je pro ni velmi vzácná a je krásné, že se o ni podělila se svými fanoušky.

Zdroj: Instagram, Blesk, autorský text