Významný moment v britské královské rodině. Děti si již mohou svůj osud určit sami. Nemusí sloužit podle starých pravidel

Princ William a Harry, královna Alžběta II. nebo právě panující král Karel III. Ti všichni měli zcela jiná pravidla než budou mít děti královské rodiny, princ George a Luise a také princezna Charlotte.

V královské rodině byla dána tradice, že než někdo usedl na královský trůn, musel sloužit armádě. Toto pravidlo bude zrušeno, a tak se můžeme dočkat toho, že například princezna Charlotte bude lékařkou, nebo princ George bude astronautem, jak uvádí britský deník Daily Mail.

Podle historika se jedná o velmi vzácný a významný moment. Dodržovat tento starý model není již nutné, protože doba jde kupředu. Královské děti tak dostávají příležitost rozhodovat o svém osudu zcela sami.

„Teď už to není tak svázaná doba, jako když vyrůstali William a Harry,“ cituje blízký zdroj britský deník. Královna Alžběta si ale přála, aby oba její vnuci William a Harry sloužili v Afghánistánu. „Mí vnuci dostávají mé peníze, a proto budou muset plnit povinnosti,“ vyjádřila se královna ke službě v armádě. Pro prince Williama ale podle ní hrozilo velké riziko, a tak do armády vyslán nebyl.

Princ Harry si službu v Afghánistánu vyzkoušel. Poté, co se o této věci dozvěděly média, Harry jako voják okamžitě skončil a byl povolán zpět do Británie.

Král Karel III. sloužil v sedmdesátých letech u námořnictva a celé zemi tehdy ukázal, že umí být výdělečně činný a svůj titul nezneužívá.

Zdroj: Daily Mail, Instagram