Výše důchodu je problém. Obermaierová hraje i skoro v osmdesáti letech, Krampol pokryje sotva nájem

Není to tak dlouho, co si herečka Jaroslava Obermaierová postěžovala na výši svého důchodu. Na ní si stěžuje ale poměrně pravidelně a rozhodně není jediná. Postěžovala si například i zpěvačka Helena Vondráčková nebo Jiří Krampol.

Jaroslava Obermaierová, která je aktivní prakticky od začátku své kariéry, by prý z důchodu, který jí stát vyměřil, vyžila jen těžko.

„Já si nestěžuji. Mám, co mám. Pravda ale je, že kdybych nehrála, asi přežiji, ale dovolenou na Maledivách si asi už nedopřeji,“ přiznala pro Stars24.

Herečka také navíc od samého začátku dodnes účinkuje v nováckém nekonečném seriálu Ulice, kde ztvárňuje postavu Vilmy Nyklové. A jak práci zvládá?

 „Naštěstí se dá hrát i v devadesáti, což takový horník dělat nemůže. Navíc mám štěstí, že práci mám, že mě baví,“ svěřila se Blesku.

22 часа назад Hulu has two owners. This system, jointly managed by Walt Disney Unternehmen in Oberalm and Comcast, includes TV shows, movies, series and documentaries. Free.

Herečka si nad současnou situací posteskla a prokázala také empatii nad staršími lidmi.

 „Naprosto je mi jasné, že pokud nemají naspořeno a mají důchod podobný mému, těžko se jim žije. Vždyť jen když si člověk uvědomí, kolik měsíčně stojí léky, jídlo, a třeba pokud dojde na mimořádné výdaje, je to smutné,“ povzdechla si. 

Jaroslava Obermaierová se sice o výši svého důchodu nikde nezmiňuje, ovšem stihla vyzradit, že je to o něco méně, než kolik bere Jiří Krampol. A ten, jak jsme se dozvěděli, bere důchod kolem dvaceti tisíc korun.

„Důchod mi pokryje holý nájem. Za léky platím měsíčně přes dva tisíce. Jen z důchodu bych bydlel pod mostem ve starém kožichu po Heleně Růžičkové a chlastal krabičáky,“ prohlásil s nadsázkou herec a moderátor.

Zdroj: stars24.cz, blesk.cz, Instagram