Vojta Kotek obětí vtípků svých kolegů z pořadu Máme rádi Česko: Utahovali si z jeho hlavy, když se narodil

Primácký pořad Máme rádi Česko rozjíždí zbrusu novou řadu, kde se opět jako kapitáni týmů představí nezdolný Jakub Prachař a nezlomný Vojta Kotek. Vojta je snad jediný, který naproti Jakubovi vydržel tak dlouho. V minulosti se totiž proslýchalo, že bývalí kapitáni – Dejdar a Dolanský – nemohli rozdýchat jeho nesnesitelnou soutěživost.

Vojta to však nevzdává a, i když to tak párkrát vypadalo, statečně se drží za svým tlačítkem. Tentokrát se však musel popasovat s nejapnými vtípky svých kolegů Prachaře a Boučka, které celý pořad odstartovaly. Libor Bouček totiž hned na začátku „hodil do placu“ otázku, jestli si oba kapitáni pamatují na svou vůbec první fotku, na které jsou zachyceni. Zatímco Jakub líčil, kdoví jestli pravdivý, příběh o jeho vlastním vyřezávání do dřeva podobizny matky a otce o Vánocích, když byl malý, Vojta šel tak zvaně s kůží na trh.

„Já jsem se totiž narodil se zdeformovanou hlavou,“ přiznal herec, čímž svoje kolegy i členy obou soutěžních týmů odboural smíchy. „Měl jsem takzvaný kefalhematom.“ „Oni nefotili tebe, ale ten kefalhematom,“ hádal Bouček. „Prý za to může moje maminka, která špatně dýchala při tom porodu,“ prozradil Vojta a svoje krátkodobé postižení přirovnal k filmu z 90. let Lebkouni. „Je to, jako když máš na hlavě ještě jednu hlavu a jenom nevíš, kde se na ní ten obličej vyskytne,“ popsal s humorem.

Jakub Prachař podotkl, že Lebkouni měli dvě srdce, což asi je i Vojtův případ, ale spíš ho zajímalo, jestli se celá ta hlava vešla do záběru. Vojta odpověděl, že fotka byla bohužel pořízena ze zvláštního úhlu. „Ležím na bříšku a strašně se snažím tu hlavu zvednout a nejde to,“ ukazoval názorně Vojta nad pultem. „A tady má hever,“ vtipkoval Richard Genzer a pod bradu si vložil dlaň. Tím však vtipkování neskončilo. „Jestli pro něj seženete kulicha, tak to bude zázrak,“ pokračoval Geňa.

K Vojtovu miminkovskému defektu se konverzace stočila ještě později, kdy Vojta stále musel myslet na svou maminku, kterou osočil z toho, co se mu během porodu přihodilo. „Mě to pořád leží v hlavě,“ řekl, načež se ozval Jakub s otázkou „V který?“ a Geňa přisadil dovětkem „Tam je sakra místa“. Vojta vyjádřil radost z toho, že si ho jeho maminka vůbec z té porodnice odnesla, protože tam byla spousta hezčích dětí. Jakub se Vojtovy maminky zastal tím, že to rozhodně její chyba nebyla, když z ní „lezl medicinbal“, že chyba leží jasně na Vojtovi, protože měl tu druhou hlavu.

Celé to uzavřel Prachař, a to vzkazem všem ostatním dětem, že to může dopadnout i takhle špatně. Použil sebe jako příklad. „Že se narodíš hezkej a pak se něco po cestě porouchá,“ vysvětlil Jakub a s chutí se zakousl do chlebíčku. A jak dopadl druhý premiérový díl, se můžete podívat zde.

Zdroje: autorský text