Vojta Dyk získal po Slavíkovi další cenu, tentokrát v zahraničí! Čím si jí zasloužil?

Pořádný rozjezd kariéry se herci a zpěvákovi Vojtovi Dykovi podařil nejen v Česku. Vojtovi se daří totiž i za hranicemi. Stříbrný Český slavík získal i velmi prestižní cenu i ve Francii! O co se jedná?

Vojta Dyk si o víkendu odnášel domů sošku za druhé umístění v anketě Český slavík v kategorii zpěvák a obrovskou chválu za své živé vystoupení, díky kterému mnohým spadla brada. Teď mu však na poličce přistane další unikát. Dyk si totiž zahrál v jednom ze svých filmů skladatele Josefa Myslivečka a zabodoval tím v zahraničí, konkrétně ve Francii.

„Členové poroty udělili cenu (filmu) Il Boemo Petra Václava,“ znělo oficiální prohlášení pořadatelů na Twitteru. Cena tak byla v souladu s Francouzským sdružením filmových kritiků.

Film se natáčel díky české, italské a slovenské produkci. Letos objevil na 70. ročníku filmového festivalu v San Sebastiánu ve Španělsku, kde však úspěch nesklidil, jak uvedl Blesk.

Porotci soutěže ve Francii však měli opačný názor a Dyk tak může slavit obrovský úspěch! Těšíme se, čím nás nadějný herec a zpěvák překvapí příště.

Zdroj: Blesk, Twitter