Vojta Dyk skončil s kapelou! Po 12 letech se rozhodl jít jiným směrem a fanoušci to nesou špatně

Fanoušky zpěváka Vojty Dyka (37) zasáhla informace o tom, že on a jeho B-Side Band končí. Svým fanouškům se nakonec rozhodli na sociálních sítích říct pravý důvod, proč se tak stalo. Všichni se shodli, že jim zůstanou krásné vzpomínky.

Spolupráce po 12 letech tak mezi zpěvákem Vojtou a swingovým orchestrem z Brna, složeného z 18 instrumentalistů, končí. Informaci Dyk sdílel na svém Instagramu, kde mnoho fanoušků jeho rozhodnutí nechápe a jsou z toho, lze říct, že asi právem, smutní a rozmrzelí. Informace neunikla ani deníku Blesk.cz.

„Milí přátelé, fanynky, fandové, chtěli bychom vám oznámit, že spolupráce Vojtěcha Dyka & B-Side Bandu končí. Děkujeme vám za 12 krásných let. Bylo to s vámi skvělé. Zažili jsme spolu mnoho úžasných koncertů, festivalů, různých neobyčejných vystoupení a moc jsme si to užili. Z hudebního světa nemizíme, nebojte.“ Napsal emotivní zprávu Vojta na Instagram.

Není konec jako konec

Ačkoliv se to na první pohled může zdát jako jasný konec, opak je pravdou. „Pokračujeme každý svojí cestou. Vojtěch Dyk jako Vojtěch Dyk. B-Side Band jako B-Side Band. Všichni v různých hudebních projektech. Sledovat nás můžete na oddělených profilech DYK a B SIDE BAND,“ doplnil umělec v příspěvku.

Dyk se také svěřil s tím, že se chce věnovat vlastní sólové dráze a seskupení D.Y.K. Jenže jak je vidět, někteří fanoušci toto berou jako úplný konec. Snad si tedy časem uvědomí, že Vojta stále tvoří, stále zpívá a je konec jen jedné části jeho kariéry.
Situace trochu připomíná dobu, když se rozpadla skupina Nightwork.

Zdroj: Instagram-Vojta Dyk, Blesk.cz, redakce