Vladimír Dlouhý byl první láskou herečky Moniky Hálové. Nikdo netušil, jak silně propojené jsou jejich osudy…

Herečka Monika Hálová byla zrozená pro hraní a byla v něm aktivní ještě před dostudováním herectví. Její osud byl s osudem Vladimíra Dlouhého propojen víc, než sami tušili…

Ačkoliv Monika debutovala ve snímku Aféry mojí ženy z roku 1972, nejvíce ji proslavila role v komedii Hop – a je tu lidoop, kde hrála postavu Blanky Turečkové. Ztvárnila tu partnerku herce Vladimíra Dlouhého, který byl dokonce i jejím spolužákem na Pražské konzervatoři. Při natáčení Hop – a je tu lidoop dokonce prý přeskočila mezi Hálovou a Dlouhým i jiskra. Média hovoří o její první lásce, která bohužel nevydržela dlouho.

Jak píše magazín Prima Ženy, tak začátek herecké kariéry měla Monika Hálová hvězdný. A to ještě podle CSFD před dostudováním uváděla dokonce pořad pro děti s názvem Vlaštovka a Plamínek. Od svého dětství totiž účinkovala v divadle Semafor, doporučil ji sám Jan Werich! Radil prý Jiří Suchému, že dítě na scéně do hry vnese dotek lidskosti.

Po takových zkušenostech se Monice Halové nikdo nedivil, když šla studovat právě Pražskou konzervatoř a přijata byla hned na první pokus. Talentovaná herečka si poté našla angažmá v Divadle Petra Bezruče a úspěšnou se stala i před kamerou.

Nikdo si není jistý, proč se vlastně přestala ve třiceti věnovat herectví. Vdala se však za inženýra Ortwiga Kolarczyka, odešla s ním do Kanady, kde se upnula k organizaci divadla pro české emigranty. Ovšem právě tam v jednapadesáti letech podlehla rakovině slinivky. Zemřela po dlouhém boji v rodinném kruhu dne 5. června 2010.

Děsivě vyznívá fakt, že podle Blesku o patnáct dní později zemřel právě i Vladimír Dlouhý, a to na rakovinu žaludku…

Zdroj: Prima Ženy, Blesk, CSFD