Víťa Starý (33) z Mandrage má plno zdravotních potíží: Kvůli cukrovce možná skončí na vozíku

Písničky kapely Mandrage patřily mezi nejoblíbenější v Česku, tedy dokud se skupina nerozpadla. Vít Starý (33), který byl závislý na drogách, už údajně dlouhou dobu poctivě abstinuje, osud mu však přinesl další potíže. Frontmanovi skupiny Mandrage hrozí, že skončí na invalidním vozíku, píše deník Blesk.

Zanedbávat nemoc se nikdy nevyplácí. To už dnes ví i Vít Starý, který roky absolutně neřešil onemocnění cukrovkou a nyní možná skončí na vozíku. „Víťa má bohužel zanedbaný diabetes. Teď už k doktorům chodí, ale léta na to kašlal. A kvůli komplikacím s ním bohužel musel skončit v práci,“ prozradil jeho blízký kamarád.

Zpěvák se léčil z drogové závislosti v léčebně, odsud však údajně utekl. Nyní chodí o berlích a hrozí mu, že brzy skončí na invalidním vozíku. Kromě cukrovky Starého trápí také neuropatie, což je porucha nervového systému, kdy člověk ztratí cit v rukách a nedokáže rozeznat teplo a chlad. Další nemocí, která jej trápí, je řídnutí kostí neboli osteoporóza. Vít Starý dlouho zanedbával své zdraví v kombinaci s drogami a nakonec na to doplatil.

Vít Starý je kvůli těžkým drogám v posledních letech téměř k nepoznání. Velice zhubl, má propadlé tváře a chybějící zuby. Členové jeho bývalé kapely Mandrage už s ním vůbec nekomunikují. „Všichni ho úplně odepsali. Nikdo ze skupiny s ním už nekomunikuje. On je tak moc nas*al, že s ním skončili,“ prozradil zdroj Expresu.

Zdroj: blesk.cz, expres.cz