Veronika Arichteva o násilí na dětech: Rodič by neměl způsobovat bolest

Téma násilí na dětech je velmi citlivé, ale bohužel velmi časté. Dnes a denně čteme o tom, jak nějaká matka utýrala svoje dítě, udusila ho, protože nepřestávalo plakat, nebo rodiče děti zavírali do sklepa bez jídla a nechávali je svému osudu. Pak existují ti druzí rodiče, kterým jen občas ujedou nervy a s nimi i ruka.

Mezi ně patří například herečka Veronika Arichteva, která vychovává už tříletého syna Luku. Loni v červnu se na svém Instagramu svěřila v obsáhlém příspěvku, že její syn asi před rokem začal trpět občasnými záchvaty agrese. Svoje negativní emoce zkrátka nezvládnul zpracovat a pak neváhal praštit otce, matku, kamaráda nebo babičku.

A protože i Veronika je dost temperamentní, častokrát tato situace končila stříkáním jejích nervů, jak prozradila v rozhovoru pro web Lifee. Jednou už to ale nestačilo. „Jedinkrát jsem syna uhodila pyžamem a na zadečku mu zůstaly obtisky a od té doby jsem to neudělala,“ píše web Prima Ženy. Veronika si to vyčítala, před očima měla pohled svého syna na maminku, která mu způsobila bolest. „Byl naprosto strašný a dodnes ho mám před obličejem,“ svěřila se Veronika.

Postupem času se ale naučila tyto situace zvládat jiným způsobem. Ona i její manžel Biser Arichtev zjistili, že je lepší nejdřív nechat Luku uklidnit, pochopit, že se mu něco nelíbí a proto takhle reaguje a až se uklidní, mu v klidu vysvětlit, že takové chování není správné. Pro děti je hodně důležité vidět ve svých rodičích příklad a velmi záleží na tom, jaké zrcadlo oni svým dětem nastaví. Takové chování si totiž přenesou s sebou až do dospělosti.

Zdroje: Prima Ženy, Instagram