Vémolovi hrozí až 3 roky ve vězení, do problémů ho dostal nelegální chov tygrů

Nejznámější český MMA zápasník Karlos „Terminátor“ Vémola (37) si svým netradičním koníčkem pořádně zavařil. Kvůli nelegálnímu chovu tygrů ho už několik měsíců stíhá policie, a dokonce mu hrozí až tři roky za mřížemi.

Vémola je velkým milovníkem exotických šelem, zejména lvů a tygrů. Jenže poté, co ho před čtyřmi měsíci udala neznámá osoba úřadům, provedla u něj doma razii celní správa a policie zahájila trestní stíhání.

Ačkoliv úřady i zápasníkův právník odmítají jakékoliv informace sdělit, podle zdroje z Vémolova okolí padlo obvinění z neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími zvířaty, konkrétně s druhem přímo ohroženým vyhynutím, píše Aha!. Za podobný přečin by si od soudu mohl odnést až tři roky ve vězení.

Problémem se údajně stal Karlosův milovaný, ale zákonem chráněný bílý tygr Šarlota. Zápasník si totiž mládě bílého tygra pořídil, aniž by dostal patřičná povolení. Dokonce měl tvrdit, že mládě nalezl v kleci u dvou dospělých tygrů, informuje web TN.cz.

Kromě zápasníka jsou trestně stíhané i další tři osoby. Pro Vémolu by to však nebyl první pobyt za mřížemi. Když žil bijec ve Velké Británii, odseděl si rok.

Zdroj: ahaonline.cz, tn.nova.cz, Instagram