Věděli jste, že rebel Kazma před lety zvládl pěší pouť do Santiaga de Compostela?

Influencera a moderátora Kamila Bartoška alias Kazmu Kazmitche není třeba představovat, dává o sobě vědět sám poměrně často. Nejvíce ho proslavily všelijaké pranky (kanadské žertíky) a moderování jeho One Man Show, kam si zval slavné osobnosti. Málokdo o něm ale ví, že před lety absolvoval pěší pouť do španělského poutního města Santiaga de Compostela. A dokonce o jeho cestě vznikl i dokument, který Kazmu ukazuje z docela jiné stránky.

Pěší pouť do ráje poutníků Santiaga de Compostela

Kamil Bartošek absoloval pouť v roce 2021 poté, co se rozešel s dlouholetou přítelkyní Andreou Kalousovou. S minimem věcí v batohu na zádech šel 12 dní pěšky celkem 320 kilometrů a stihl o tom natočit dokument Každý krok se počítá. V dokumentu, jako by vystupoval trochu jiný Kazma, který ukazuje veřejnosti svou pokornou tvář.

Teaser na dokument Každý krok se počítá

Na cestě značené typickou setou amarelou neboli žlutou mušlí v modrém poli potkával poutníky z nejrůznějších částí světa, přespával v poutnických ubytovnách a postupně odkládal nepotřebné věci z batohu, jak zjišťoval, že toho k životu vlastně tolik nepotřebuje. Pro Kazmu to musela být extrémní změna jeho životního stylu. Na svůj instagram umístil fotku z cílového místa, kde šťastně odpočívá před katedrálou sv. Jakuba v Santiagu a připojil k ní komentář „Až si v životě budete něco řešit a nebudete vedět kudy kam, vzpomeňte si na tuhle cestu, sbalte si batoh, hoďte celej svět za hlavu a prostě vyražte. Věřte mi, dává to.

Sama jsem před lety absolvovala pouť do Santiaga a vím, že tato cesta má svou jedinečnou atmosféru danou poutnickou tradicí od středověku. Už jen samotná chůze je obohacující a setkávání se s dalšími poutníky na trase vám může přinést nová přátelství nebo jen příjemnou zkušenost. Stěžejní je pro tuto pouť čas na rozjímání, kterého si na ní můžete dopřát plnými doušky.

Zdroj:

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Kazma Kazmitch (@kazma_kazmitch)

„>Instagram, Youtube, redakce