Vědci pojmenovali nový druh hada po Harrisonu Fordovi. Ve skutečnosti herec hady nemá rád

Kdo by se nechtěl pyšnit hvězdným jménem, navíc přímo hollywoodským. To se nedávno poštěstilo jednomu plazu. Populární Indiana Jones v podání herce Harrisona Forda (81) se stal inspirací pro vědce, který objevil nový druh hada.

Když byl loni v květnu nalezen ve vysoké nadmořské výšce v Peru opalující se had, nikdo netušil, že jde o úplně nový druh. Dlouho trvalo, než se jej podařilo pojmenovat. Inspirací se stala upoutávka na nový díl Indiana Jonese, ta připomněla jednomu z vědců jeho oblíbeného hrdinu z dětství. Právě hlavní představitel Indiana Jones se přitom paradoxně bojí hadů. Tento více než čtyřiceticentimetrový hnědočerný had s měděnýma očima nese jméno Tachymenoides Harrisonfordi.

Ti vědci po mě pořád pojmenovávají zvířátka, ale vždy jsou to ta, která děsí děti,“ žertoval Ford.

Další hvězdy v říši živočichů

Hvězdná jména se v přírodě neobjevují poprvé. Také tyto hvězdy šoubyznysu mimo jiné propůjčily svá jména nově objeveným živočichům, jak v roce 2016 zveřejnil web Evropy 2.

Shakira – vosa Aleiodes shakirae

Vosička při tanci tak mrštně hýbe zadečkem, že to vědce inspirovalo k tomu, aby ji pojmenovali po kolumbijské zpěvačce, která je proslulá svými neskutečnými tanečky.

Arnold Schwarzenegger – brouk Agra schwarzeneggeri

Tento statný brouk z rodu Carabid s mohutným tělem připomíná svalovce Arnolda. Není divu, že se jmenuje právě po něm, lepšího adepta byste marně hledali.

Ozzy Osbourne – žába Dedropsophus ozzyi

Když vědci uviděli žábu s velkým vakem, který má pod svou tlamičkou, bylo okamžitě rozhodnuto o jméně. Podobu se slavným rockovým zpěvákem Ozzy Osbournem má také podle hodně hlasitého zvuku, který vydává.

Mick Jagger – fosílie čelistí hrocha Jaggermeryx naida

Prapředek dnešních hrochů měl podle výzkumu zkamenělých ostatků extrémně velké pysky. Zpěvák skupiny Rolling Stones Mick Jagger je známý tím, že na nich založil svou kariéru.

Zdroje: Indiana Express, Evropa 2, Instagram