Ve věku 71 let zemřel herec Treat Williams. Proslavila ho role Bergera ve Formanových Vlasech

Všestranný a populární herec se během své téměř půlstoleté kariéry proslavil především rolí doktora Andyho Browna v seriálu Everwood Grega Berlantiho a rolí Bergera ve Formanově snímku Vlasy. Treat Williams zahynul při nehodě na motocyklu. Bylo mu 71 let.

„Treat byl plný lásky ke své rodině, ke svému životu a ke svému řemeslu a v tom všem byl skutečně na vrcholu. Všem jeho fanouškům vzkazujeme, že Treat si vás všech vážil, a prosíme, abyste ho i nadále drželi ve svých srdcích a modlitbách.“ uvedla rodina.

Williams hrál po čtyři sezóny v letech 2002-2006 laskavého hlavního hrdinu v seriálu Everwood, což byla role, která herci zřejmě dokonale sedla.

Herec dále ve filmu debutoval v thrilleru Smrtící hrdina z roku 1975. V následujícím roce hrál vedlejší roli ve filmu Hotel Ritz a objevil se také ve filmu Orel přistává. Průlom na velkém plátně přišel v roce 1979, kdy si zahrál roli George Bergera ve filmu Miloše Formana Vlasy, natočeném podle broadwayského muzikálu z roku 1967. Williams byl za tento film dokonce nominován na Zlatý glóbus.

Mezi hercovy další snímky na velkém plátně patří například 1941 (1979) Stevena Spielberga, Městský princ (1981) , Tenkrát v Americe (1984), Mrtvý žár (1988), Co dělat v Denveru, když jsi mrtvý (1995) nebo Hluboký vzestup (1998).

Po hercovi zde zůstala jeho manželka herečka Pam Van Sant a jejich dvě děti Gille a Ellie.

Zdroj: deadline.com, Youtube