Vdova po Postráneckém promluvila o Poledňákové: Marie Vaška podrazila a jeho sen smetla ze stolu!

Před nedávnou dobou Českou republiku obletěla velmi smutná zpráva o úmrtí oblíbené a úspěšné režisérky Marie Poledňákové. Ačkoliv byla velmi úspěšná, byli zde herečtí kolegové, kteří jí nemohli odpustit, že je zradila. A mezi ně patří i legenda komedie S tebou mě baví svět, herec Václav Postránecký. Ten jí nemohl odpustit její odmítnutí! O co jde?

Právě dnes má legenda českého filmu Marie Poledňáková pohřeb, jak uvádí deník Blesk. Respektujeme samozřejmě její památku coby kultovní režisérky velmi oblíbených filmů, ale i v souvislosti s nimi vyšly najevo některé další věci, které by si asi paní režisérka raději vzala s sebou do hrobu.

Manželka Václava Postráneckého se rozhodla přiznat tajemství svého manžela, které ho trápilo do konce jeho života. Václava Postráneckého všichni známe jako jednoho ze tří pohodových tatínků v legendární komedii S tebou mě baví svět. Pro Václava Postráneckého byl film S tebou mě baví svět z roku 1982 vůbec ten nejmilejší, který kdy natočil.

A tak se do této komedie zamiloval, že napsal scénář na pokračování s název S tebou mě baví svět 2. Stále čekal, že režisérka po tak velkém úspěchu napíše i druhý díl, který ale nepřicházel, a tak se do svého plánu pustil sám. Jenže realizovat už ho nestihl, protože v roce 2002 zemřel jeho herecký kolega a další milý tatínek, Július Satinský, který v komedii ztvárnil chirurga Alberta. „Říkal mi, že to skvěle vymyslel i bez July. Byl nadšený, ponořil se do toho a psal a psal. A těšil se, co tomu řekne Marie. A jednoho dne jsme se za ní spolu vypravili,“ přiznala pro Aha manželka Helena Postránecká.

Pokračování komedie by první díl jenom překazilo“

Marie Poledňáková je přivítala ve své vile v Nebušicích, na kterou byla nesmírně hrdá a kde před týdnem zemřela. „Vážně to byla nádhera, všechno do detailu tam měla promyšlené. Navrhoval jí to její přítel Ital a ona si potom celou tu stavbu bedlivě hlídala,“ řekla manželka legendárního herce, která dále uvedla, že jí Vašek ukázala své pokračování legendární komedie. „Ptal se Marie, jestli by se na to nemohla podívat a nenapsala scénář. Marie to, a to manžel opravdu nečekal, ale okamžitě celé rázně zavrhla,“ šokovala Postránecká.

Režisérka argumentovala tím, že film nemůže mít pokračování, neboť měl obrovský úspěch a na konci má jasnou tečku. 

„Vašek byl smutný a nedivím se, psal to dost dlouho a skončilo to v šuplíku. Nakonec se s tím ale smířil a už o tom nemluvil. Ani nevím, kde ten jeho výtvor teď leží. Někde tady doma ale určitě je,“ 

řekla smutně Helena Postránecká. I když jsme se pokračování kultovní komedie nedočkali, jistě si ji rádi připomeneme o Vánocích, kdy patří ke každý rok očekávaným filmům.

Zdroje: AhaBlesk