Vašek Jelínek z Luneticu promluvil o smrtelné srážce s chodcem na dálnici: Nemám žádné výčitky!

Od května letošního roku se ve společnosti neukázal. Vašek Jelínek tehdy srazil člověka na dálnici a uvědomil si, jak tenký led je mezi svobodou a vězením. Tehdy ho od mříží dělil jediný panák alkoholu. Nyní se z celého neštěstí otřepal a poprvé vyrazil do společnosti při příležitosti vyhlašování ankety Český slavík.

Byl květen roku 2022. Skupina Lunetic vystupovala na koncertě Leoše Mareše. Když se po skončení celé akce vracel Vašek za tmy domů, srazil svým vozem 40letého muže, který u benzinové pumpy v Mladé Boleslavi přebíhal dálnici. Vše se tehdy stalo na 44. km směrem na Turnov. „Chodec, ročník 1982, přecházel dálnici, kde ho nejprve v levém jízdním pruhu srazilo osobní vozidlo. Vlivem nárazu bylo tělo odmrštěno do pravého jízdního pruhu, kde ho další vozidlo přejelo,“ prozradila tehdy detaily děsivé nehody policejní mluvčí pro iDnes

Vašek Jelínek celou situaci špatně snášel a na čas se uzavřel a nechodil do společnosti. Objevil se až nyní na Českém slavíkovi. „Po nehodě jsem byl v pohodě. A musím přiznat, že nemám ani žádné výčitky. Nebyla to má vina a nemohl jsem to ovlivnit. Naopak jsem udělal maximum pro záchranu toho člověka,“ prohlásil Vašek.

Ten i v těchto nepříjemných okamžicích dokázal zachovat chladnou hlavu a sraženého člověka oživoval. „Můj táta byl na tom zdravotně špatně a je bez nohou, tomu člověku to také urazilo nohy. Možná proto jsem to zvládal v ten moment, kdy mi tam ležel v krvi,“ svěřil se zpěvák pro deník Blesk. Jenže ani nyní nemá klid. Policejní vyšetřování trvá neustále, a i když celou nehodu snáší docela dobře, přál by si mít klid. 

„Dlouho to trvá, tam se furt čeká na nějaký znalecký posudky… Ale z mé strany, co mi právník řekl, je to uzavřený, já jsem nebyl pod žádným vlivem alkoholu,“ prozradil Jelínek. Tehdejší dechová zkouška po nehodě sice ukázala hodnotu do 0,4 promile, rozbor krve však alkohol v těle vyloučil. „Je lepší nepít, když člověk řídí, pak se může stát cokoliv, takže doporučuju nepít za volantem. Zlomek vteřiny může změnit život,“ dodal výstražně pro všechny, jak píše Blesk.

Zdroje: Blesk, iDnes