Vánoční koncert v O2 aréně i přes tragédii na pražské Filozofické fakultě proběhl. Oběti byli uctěny minutou ticha a Libor Bouček pronesl emotivní projev

Obrovská tragédie, která se ve čtvrtek v odpoledních hodinách odehrála na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze, otřásla celou naší zemí i světovými médii. Spousta našich známých osobností na svých profilech na Instagramu nebo Facebooku vyjadřovala upřímnou soustrast pozůstalým a snažila se vypsat se ze svých emocí.

Vypadalo to, jako by se světa najednou vytratilo štěstí. Spousta kulturních a zábavných akcí byla zrušena, v sobotu bude státní smutek a na chvíli se zastaví i vánoční trhy. Něco se ale přece jen konalo, a to akce s názvem Vánoce v O2 aréně. „S obrovskou bolestí a soucitem směrem k obětem a jejich nejbližším vnímáme otřesné události, které se odehrály v Praze. Po dlouhé poradě se všemi vystupujícími jsme udělali rozhodnutí, že Vánoce v pražské O2 aréně se dnes večer odehrají. V maximálně bezpečném prostředí. I ten největší smutek může být lépe snášen společně. A Vánoce jsou svátky společné naděje,“ zní prohlášení naší největší haly na Facebooku i Instagramu.

Někteří lidé to odsuzovali, ale pořadatelé si velmi dobře uvědomovali, jaký stín je na vánoční koncert vrhán. Koncert se proto proměnil v pietu, jak informuje portál televize Nova. Libor Bouček, co by moderátor, večer zahájil minutou ticha pro všechny oběti a pronesl emotivní projev, který je ke shlédnutí na Instagramu. Přiznal se, že prožíval jeden z nejnáročnějších okamžiků svého pracovního života. „Jakým způsobem vrátit do našich srdcí radost z Vánoc,“ ptá se sám sebe Libor, který čtvrteční situaci přirovnal k situaci z roku 2015 ve Francii, kdy teroristé stříleli do lidí u klubu Bataclan. V té době v O2 aréně Česko zvítězilo proti Rusku ve finále Fed Cupu. Tenisový zápas byla také trochu zahalen do smutku, jenže útok se nestal na naší půdě.

Tentokrát jsme to však byli my, naše malá země, která zažívá smutek. Účastníci koncertu se proto snažili přivést veřejnost do jiné nálady. Taková show u nás ještě zatím nebyla a umělci se na ni dlouho připravovali. Na pódiu zazpívali třeba Kateřina Marie Tichá, Dasha, Richard Krajčo, Pokáč nebo Ondřej Ruml.

Zdroje: Tn.cz, Facebook, Instagram