Václav Vydra a Jana Paulová opět spolu! Vystupují společně už 50 let

Když se řekne duo Václav Vydra (66) a Jana Paulová (67), určitě se většině nám vybaví manželský pár z komediálního Kameňáku. Tři roky spolu hráli a natáčeli filmové partnery, to však nebylo poprvé, kdy se tento hvězdný pár setkal. Znají se totiž už z dob návštěvy konzervatoře, tedy asi od svých 15 let. A teď spolu budou mít možnost vystupovat znovu.

Vystupují spolu totiž na jevišti ve hře Nikdy není pozdě, kterou má v repertoáru Divadlo Kalich. Zajímavé na tom je, že je hra napsaná pouze pro dva herce, kteří však hrají dohromady celkem šest postav! Musí se tedy často převlíkat, měnit účesy a soustředit se na „přepnutí“ rolí. Na pódiu pak Paulová s Vydrou opět hrají zamilovaný pár, a tak se historie z Kameňáku v podstatě opakuje.

V divadle se spolu však nesetkali poprvé. Vystupovali spolu na jevišti už v době svých studií, podruhé pak ještě ve hře Manželství pana Mississippiho od spisovatele Friedricha Dürrenmatta. Toto představení si spolu „střihli“ v bývalém Divadle K, informuje web Aha!. „Naposledy jsme společně na divadle hráli téměř před třiceti lety v Dürrenmattově Manželství pana Mississippi. Tam jsme měli vůbec první postelové scény. My už jsme vlastně na sebe v tomto ohledu zvyklí. Co vám budu povídat, s Janou je to vždycky úžasná práce,“ řekl Vydra pro deník Blesk.

Herečka Paulová se jednou dokonce pochlubila s vtipnou historkou, kdy byla se svým skutečným manželem v lázních. Jedna zaměstnankyně si myslela, že jejím skutečným manželem je však herec Vydra, a proto jí upozornila na to, že by se neměla takto na veřejnosti pusinkovat s tím pánem. „Řekla jsem jí, že ten pán je už čtyřicet let můj manžel a letos slavíme safírovou svatbu,“ řekla herečka pro Aha!.

Zdroj: Aha!, Blesk