Václav Upír Krejčí si vyslechl nekompromisní rozsudek soudu

Herec Václav Upír Krejčí si letos v červnu zadělal na pořádný problém. Kvůli manželčině nevěře se opil, sedl za volant a po 200 metrech převrátil auto do potoka. Po nehodě mu navíc byly naměřeny 2 promile alkoholu v krvi. Herec si rozsudek vyslechl již v září, ale následně se odvolal a doufal ve zmírnění či zrušení trestu. A včera padlo definitivní rozhodnutí!

Herec Václav Upír Krejčí by nejraději zapomněl na okamžik, kdy se s autem zřítil do potoka. Skutečnost je ale jiná a on se už půl roku tahá se soudy o peníze. První jednání proběhlo v září, kdy mu byla uložena pokuta 244 tisíc korun a zákaz řízení na 30 měsíců. Herec se proti rozsudku následně odvolal.

“Soudce mě od prvního pohledu nenáviděl,“ uvedl herec. Soud navíc tvrdil, že herec byl před jízdou pod vlivem alkoholu. To však důrazně popřel s tím, že si láhev alkoholu vzal s sebou, a v lese ji rychle vypil, ale až po nehodě. “Také se psalo, že mě museli podpírat dva hasiči, jak jsem byl opilý. Tak to nebylo, byl jsem bosý a všechno v lese mě štípalo do nohou,“ obhajoval své chování Václav Upír Krejčí, jak píše deník Blesk.

Soudní znalci však potvrdili, že jeho verze o alkoholu by nebyla možná. Přesto se český herec odvolal a včera soud o případu rozhodl znovu. A tentokrát je rozsudek konečný. Václavu Krejčímu byla pokuta snížena z původních 244 tisíc korun na 35 tisíc korun a místo tříletého zákazu řízení si za volant nesedne jen dva roky.

„O přečin ohrožení pod vlivem návykové látky nepochybně jde, byť jel jen po lesní cestě, protože tam spadá jakékoliv řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu. Je však třeba přihlédnout i k tomu, že nešlo o úsek nijak frekventovaný, nijak dlouhý a dopravní nehodou poškodil především sám sebe, zranil se a poničil si auto,“ uvedla podle iDnes soudkyně.

Zdroje: iDNES, Blesk