Václav Neckář si vyšel do společnosti. Na předpremiéře filmu však v polovině odešel kvůli svému zdravotnímu stavu

Na slavnostní předpremiéře filmu Němá tajemství se ukázal zpěvák a herec Václav Neckář. Doprovod mu dělal jeho bratr. Neckář byl ozdobou večera, ale nadšení z jeho přítomnosti netrvalo dlouho. Zpěvák v polovině filmu odešel.

Václav Neckář, který zanedlouho oslaví své osmdesáté narozeniny, přišel na slavnostní předpremiéru filmu Němá tajemství i přes jeho zdravotní komplikace. Během jeho návštěvy mu byl oporou jeho bratr, který ho přidržoval a jistil při chůzi. Ačkoli Neckář rozdával rozhovory a úsměvy na všechny strany, nezůstal až do konce. V polovině filmu za doprovodu svého bratra odešel.

Příčina jeho předčasného odchodu domů je přičítána jeho zdravotnímu stavu. Václav Neckář, který trpí několik let afázií, na předpremiéru filmu nedorazil náhodou. Nad filmem drží záštitu, jelikož samotný psychologický děj pojednává právě o afázii, která vzniká v důsledku mrtvice či těžkého úrazu hlavy.

„Příběh toho, jak mě v roce 2002 postihla mozková mrtvice a já se musel znovu učit nejen texty svých písní, ale i slova potřebná k těm nejobyčejnějším činnostem, je asi už docela známý. Jiní lidé, které postihla afázie, se ale pořád potýkají s předsudky a já jsem rád za každý smysluplný projekt, který pomůže tomu, aby tito lidé byli lépe pochopeni, a který jim ulehčí jejich situaci,“ říká Neckář pro deník Expres.

Václava Neckáře trápí jeho zdravotní stav již dlouho. Nejenže trpí afázií, ale v červnu ho potrápila i srdeční arytmie s kterou se léčí již dlouhodobě a ta se nyní projevila výrazněji než kdy dříve, proto zpěvák musel být pod lékařským dohledem. Problémy s arytmií se mu ale díkybohu zlepšily a my mu držíme pěsti, aby toto zlepšení zdravotního stavu bylo dlouhodobé.

Zdroje: Expres.cz, CelebWiki, Aha, Instagram