V novém filmu Invalida se představí rapper Rytmus, Majk Spirit nebo Zdeněk Godla ze seriálu Most

Celovečerní film v režii Jonáše Karáska s názvem Invalida bude zaměřen na mezilidské vztahy a fungování v rodině. Své role tam dostaly tváře z hudební scény, jako jsou Rytmus, Majk Spirit nebo rapper VEC.

Film doplní herec romského původu Zdeněk Godla, kterého známe ze seriálu Ordinace v růžové zahradě nebo seriálu Most!.

Film se odehrává v době devadesátých let, kde se vracíme ke kazeťákům, šusťákovým soupravám nebo třeba videopůjčovnám.

Raper Rytmus zde obsadí roli romského lichváře, Majk Spirit a rapper VEC jsou zde v roli policistů. Zdeněk Godla bude v této komedii střílet v nacistické uniformě po lichváři Rytmusovi. V komedii jde jak o pomstu, tak o sílu přátelství.

„Přestože ve filmu otevíráme několik vážných témat, děláme to, myslím si, s humorem. Někdy až nekorektním a na hraně, což by diváky mohlo bavit,“ říká o filmu jeho režisér webu Reflex.

K filmu je Rytmusem nově nahrána známá slovenská píseň Úsmev z roku 1977, kterou nazpívali Miroslav Žbirka, Marika Gombitová a Janko Lehotský. Klip má už nyní přes 800.000 zhlédnutí a vidět jej můžete zde na Youtube.

Herec Zdeněk Godla nežil zrovna příkladným životem. Byl odsouzen k pěti a půl letem vězení za loupežné přepadení, které spáchal se svými kamarády. Po propuštění se rozhodl začít znovu a zařekl se, že už se za mříže nikdy nevrátí.

Zdroj: ČSFD, Reflex, Instagram, Youtube