V novém filmu Barbie si měla původně zahrát i Izraelka Gal Gadot. Ta schytala od hejterů nepravdivou kritiku, že prý během vojenské služby zabíjela v Palestině malé děti

V letním trháku Grety Gerwig Barbie sice hraje Margot Robbie, ale není jedinou Barbie ve filmu. Ve skutečnosti je zde mnoho Barbie s mnoha různými profesemi, mezi kterými je například i zpěvačka Dua Lipa.

Ve filmu se však měla objevit ještě jedna herečka a to Gal Gadot, kterou fanoušci poznávají jako slavnou Wonder Woman, uvádí magazín ThePopVerse. Tento fakt potvrdila i Margot Robbie a zároveň dodala, že Gal Gadot musela roli, vzhledem k její vytíženosti, odmítnout. A byla to právě Margot Robbie, která chtěla Gal Gadot ve snímku.

„Gal Gadot má skutečnou energii Barbie. Je tak neskutečně krásná, ale nenávidíte ji za to, že je tak krásná, protože je skutečně upřímná a tak milá, že je to až přitroublé.“

Wonder Woman byla ale v té době zaneprázdněna natáčením jiného filmu.

Některým lidem ale vůbec nevadí, že se tmavovlasá kráska ve filmu vůbec neobjeví. Pod jejími příspěvky na Instagramu se začaly šířit nenávistné komentáře, které upozorňují na hereččinu minulost, kdy sloužila v armádě. Krom toho se začaly také objevovat informace, že Gadot měla během její služby zabíjet i nevinné děti. Tato informace se potvrdila ale jako nepravdivá.

Gal Gadot, která se narodila v Izraeli, sice sloužila dva roky jako voják Izraelských obranných sil, ale krev na svých rukou nemá, upozorňuje magazín Variety. Fakt, že herečka působila v armádě vyvolal řadu kontroverzí už v roce 2017, kdy dokonce libanonské ministerstvo hospodářství zakázalo uvedení filmu Wonder Woman. A to právě kvůli tomu, že herečka je Izraelka. Izrael a Libanon jsou sice technicky stále ve válečném stavu a nemají formální diplomatické vztahy, ale od roku 2006 mezi oběma zeměmi platí příměří.

Zdroj: thepopverse.com, variety.com, Instagram