Umělý hlas Karla Gotta zazní již tento týden, uvedla Ivana Gottová. Negativní komentáře na sebe nenechaly dlouho čekat

Vdova po zesnulém slavíkovi Ivana Gottová před nedávnem oznámila, že začala spolupráci s rozhlasem a my tak budeme mít možnost slyšet hlas Karla Gotta, který namluvila umělá inteligence. Je to opravdu správný krok?

„Milí Karlovi příznivci, před časem jsem vám slíbila další překvapení související s odkazem mého manžela. Dnes vám mohu oznámit, že v létě dostane rozhlasovou podobu autobiografie Má cesta za štěstím. A ještě větší radost mám z toho, že se do některých pasáží podařilo zapojit Karlův hlas vytvořený umělou inteligencí, „ uvedla Ivana v příspěvku na Instagramu.

Reakce Karlových fanoušků na sebe nenechaly dlouho čekat. Bohužel to příznivcům nepřijde jako vhodný nápad.

„Ve vší úctě, knihu mám a je úžasná. Avšak vytvořený hlas umělou inteligencí, člověka, který je mrtvý, mi přijde naprosto nevhodné, nemorální. Jsou věci, které nutně být nemusejí, opravdu se nemusí jít s trendy,“ píše Lucie.

„Raději si uchovám vzpomínky na originál, který nenahradí nikdo a nic. Umělá inteligence nenahradí lidský faktor v umění ani kreativitu. Nevěřím ani tomu, že by tohle Karel Gott podpořil,“ zní další komentář.

Vzhledem k tomu, že první čtení pomocí umělé inteligence hlasem Karla Gotta zazní již tento čtvrtek 13. července 2023, je zřejmé, že Ivana je přesvědčena, že dělá to, co by si přál sám její manžel.

První úryvek zazní k jeho nedožitým narozeninám. „Byla to velká výzva. Hlas Karla Gotta tady znají všichni. Jeden z nápadů byl představit Český rozhlas jako instituci s velkou historií, která se ale nebojí využít moderní technologie,“ říká kreativní producent Českého rozhlasu Lukáš Sapík.

Tak se nechme překvapit, jak se čtení z autobiografie Má cesta za štěstím bude lidem líbit.

Zdroj: Český rozhlas, Instragram