Tvrdý verdikt doktora, zákaz zpívání! Aerosmith si musí dát pauzu. Zpěvák z největší pusou přišel o hlas

Mělo to být velkolepé a poslední rozlučkové turné skupiny Aerosmith k padesátiletému výročí. Zpěvák, snad s největší pusou na světě, Steven Tyler (75) je však nucen některé koncerty odložit, protože utrpěl zranění hlasivek. Všem svým fanouškům na sociálních sítích poslal vzkaz, že se na měsíc musí doslova odmlčet.

Podle webu TMZ se mu nešťastné zranění hlasivek stalo minulou sobotu při koncertě v New Yorku. Své hlasivky přepínal do té míry, že mu začaly krvácet. Steven je však velký profesionál, odzpíval veškeré připravené písně, včetně legendární skladby Dream On, která si žádá slavný vysoký tón. Publikum v té době nemělo nejmenší tušení, že zpěvák bojuje se svým hlasem.

Následný verdikt lékaře specialisty byl jednoznačný – hlasivky jsou zdeformované. Zpěvák nemůže měsíc zpívat, což znamená, že se turné musí pozastavit. Už samotné mluvení mu prý dělá problém, vyluzuje pouze skřípavé zvuky.

Jeden by řekl, že si bude Tyler dávat na příštích vystoupeních na svůj hlas pozor. Ten se však jen tak zastavit nenechá. O své proslulé vysoké tóny nehodlá fanoušky ochudit. Jakmile se mu hlas vrátí, pojede opět na 100 %. ,,Steven je zvíře. Nic ho nezastaví,“ tvrdí zdroj webu.

Aerosmith musí odložit šest z plánovaných koncertů v USA. Odehrají je během ledna a února 2024.

Českému publiku se skupina představila v rámci světových turné hned třikrát. Naposledy jsme je mohli vidět a slyšet 1. července 2010 v pražské O2 aréně.

Zdroj: TMZ, Instagram