Tři roky po předčasném skonu manželky učinil Krampol zásadní rozhodnutí. Zbavuje se všeho, co mu připomíná zesnulou Hanku

Ani v pokročilém věku a s vážnými zdravotními problémy se Jiří Krampol (82) nevzdal aktivního společenského života ani práce. Nemá problém navazovat milostné vztahy, i když stále nemůže zapomenout na svou zesnulou manželku Hanu (†59). Její život s dramatickými posledními roky skončil po dlouhé nemoci před třemi lety doma, v Jirkově náručí. Na její památku si Krampol ve svém bytě vyvěsil její fotografie a umístil památníčky, které mu ji připomínají. Ale s tím je teď konec.

Postupem času se u Jiřího Krampola začaly postupně projevovat zdravotní problémy, kvůli kterým musel trávit hodně času v nemocnici, kde ho lékaři často doslova zachraňovali, když jeho život téměř visel na vlásku. Průdušky ho trápily již řadu let a v období kavidiové pandemie se velmi zhoršily. Jak sám říkal, očkování mu přitížilo, ale nelitoval, že se nechal očkovat. Nejvíce však trpěl nachlazením v nevytopených prostorách, kde často vystupoval. Přesto všechno, kdykoli se vrátil z nemocnice domů, okamžitě utíkal za přáteli a na společenské akce. Nerad byl sám a všechno v bytě mu připomínalo jeho zesnulou ženu Haničku.

Jak přiznal v rozhovoru pro eXtra.cz při nedávném výročí její smrti, rozhodl se před časem odstranit všechny její fotografie a další památky. I otázky na Haničku mu byly nepříjemné. „Už o tom nechci mluvit. Snažím se to úplně vypustit. Nějaké neustálé oťukávání, víte, to je zbytečné,“ namítl herec a bavič. „Také jsem odstranil všechny fotky a podobné věci, aby mi ji pořád někdo nepřipomínal. Nemůžu a nechci pořád jen naříkat,“ přiznal herec.

Krampol věřil v zázrak, i když už bylo jasné, že jeho žena boj se závislostí nejspíš nevyhraje.

Nepřipouští si však, že by k tomuto rozhodnutí mohl přispět fakt, že ho už zaujala jiná žena, do které je prý zamilovaný. Možná i jí bylo nepříjemné dívat se na přítelovy fotografie její předchůdkyně. Krampol loni otevřeně řekl, že to měl s Hankou těžké. „Ona už měla alkoholovou demenci… Nakonec to bylo v podstatě jen trápení. Ničila mě,“ svěřil se Blesku s tím, že chtěla skákat z okna, v noci ho budila, tvrdě kouřila, přestože mu z toho hodně bolely průdušky, nikdy nevařila a neuklízela.

Krampol na rovinu řekl, že to bylo oboustranné trápení, kdy vše podléhalo jejím proměnlivým stavům. A občas se skutečně dopouštěla vážných přešlapů. „Jeden známý ji zatáhl do kasina. Já jsem byl pryč a Hanka měla přístup k účtu. Vybrala čtvrt milionu a přes noc ho prohrála. Kdybych ji okamžitě neodvolal, mohl jsem dnes být úplně bez peněz a nemít ani na nájem,“ lamentoval nad útrapami života se závislou ženou. Jeho svědomí mu však nedovolilo, aby se jí vzdal. „Raději bych ten kříž nesl dál,“ povzdechl si poněkud sebelítostivě. Nebylo divu, že tuhle etapu svého života chtěl mít opravdu za sebou.

Zdroj: eXtra.cz, Blesk