Třeštíková jasně stanovuje postoj k nebinárním osobám: Společnost by měla přijmout každého, jaký je!

Režisérka a politička Hana Třeštíková (41) nedávno zveřejnila své myšlenky v rozhovoru pro Expres, který se dotkl tématu módy, konfekce a také nebinárních jednotlivců. Třeštíková, která také působí mimo jiné jako zastupitelka města Prahy, se občas dostává do řečí ostatních nejen kvůli svým výrazným outfitům ale i politickým názorům.

Třeštíková se v oblasti módy vyznačuje vkusem, který je zřídka vidět u političek. Její šaty jsou vždy elegantní, ženské a nikdy nevulgární. Přesto, když byla požádána o rozhovor na téma módy, skromně se odmítla představit jako velká expertka. Třeštíková se také objevila na prestižní modelingové soutěži Elite Model Look 2023, která se konala v Španělském sále na Pražském hradě. Zde se setkala s dalšími politickými osobnostmi, jako je Monika Babišová, manželka bývalého premiéra Andreje Babiše, a první dáma Eva Pavlová.

Těžko však prohlásit, zda si s nimi rozumí. Letos totiž měla tato soutěž historickou událost – poprvé mohli do soutěže přihlásit nejen chlapci a dívky, ale také nebinární jednotlivci. Ačkoli žádný z nich nedosáhl finále, jedná se o významný krok vpřed. Politické osobnosti byly dotázány na svůj názor na tuto změnu.

Liberální Třeštíková sdílí pozitivní přístup k této diskuzi a zdůrazňuje, že slovo „nebinární“ je součástí společnosti, která by se měla s tímto pojmem sžít a přijmout ho. Její vlastní názor je velmi tolerantní – každý by měl žít podle svého pocitu a být šťastný.

„Cítím, že diskuze na toto téma víří a že vůbec už to slovo „nebinární“ je slovo, se kterým se naše společnost musí sžít a přijmout ho. Mě osobně to nijak netrápí, já bych ráda, aby si každý žil tak, jak potřebuje a byl spokojený. Co je komu do toho, jak se kdo momentálně cítí a jestli se cítí jako muž, jako žena anebo nebinárně. Není na nás, abychom to hodnotili,“ přiznala dále Expresu s úsměvem Hana, která má se svým postojem jasno.

Na názory ostatních zúčastněných politiků si budeme muset počkat…

Zdroj: Expres, Instagram