Tragédie české herečky Hany Vítové: Dcera jí vyskočila z okna přímo před očima

Z druhého manželství se herečce Haně Vítové narodila dcera Bedřiška. Po rozvodu se pro ni stala vším. Mladá dívka však ve svých 18 letech spáchala sebevraždu kvůli nešťastné lásce. A to vše se stalo přímo před očima své maminky.

Hana Vítová, vlastním jménem Jana Lašková, se narodila 24. ledna 1914 v Praze. Její rodiče působili v umělecké sféře, otec byl operní pěvec a učitel hudby, matka herečka. Rodiče ji vedli k hudbě a hrála také ve školní hře, ale umělecká kariéra ji nelákala. Chtěla být učitelkou. Na přání rodičů však nastoupila na konzervatoř a později začala hrát divadlo.

Nakonec dosáhla většího úspěchu před kamerou a stala se jednou z hvězdných krásek českého filmu spolu s Lindou Baarovou a Adinou Mandlovou. Zahrála si například v Pytlákově schovance po boku Oldřicha Nového. Celkem se objevila v několika filmech jako Lída Baarová či Adina Mandlová. V soukromém životě však tak šťastná nebyla. Obě její manželství skončila rozvodem, uvádí portál ČRo Dvojka.

Porodila dceru Bedřišku, která se pro ni stala opravdu vším. Zamilovala se však do legendárního herce Jiřího Suchého z divadla Semafor. ,,Byl to můj bratr Jiří, kdysi nic netušící idol dospívající dívky, který ve svých písničkách vysílaných například v rádiu hledal vzkazy určené jen jí a nakonec se v podivném hnutí mysli odhodlal k tomu nejhoršímu,“ říká spisovatel a moderátor Ondřej Suchý, který o Haně Vítové napsal knihu, ve svém rozhovoru pro Krajské listy.

Dcera Bedřiška, zoufalá z neopětované lásky, se rozhodla ukončit svůj život. V koupelně si chtěla podřezat žíly, a když matka neustále bušila na dveře, vyběhla ven a vyskočila z okna přímo před matčinýma očima. O několik hodin později v nemocnici zemřela. Sama Hana Vítová zemřela opuštěná a nemocná.

Zdroje: ČRo Dvojka, Krajské listy