Toto je nejsexy muž planety. Patrick Dempsey zabodoval. Svoji krásku už má

Svět opět zná nejsexy muže planety. Držitele titulu každoročně vyhlašuje americký společenský magazín People a tentokrát se rozhodl pro hvězdu kultovního televizního seriálu.

Herec Patrick Dempsey, kterého důvěrně znají i slovenští diváci jako lékaře ze seriálu Klinika Grace, je podle zástupců magazínu nejsexy mužem současnosti. Jeho jméno odhalili v úterý podvečer ve vysílání talk-šou Jimmy Kimmel Live.

„Byl jsem šokován, nebudu lhát,“ uvedl v reakci na rozhodnutí o udělení tohoto „titulu“ charismatický herec. Dodal také, že vždy byl na druhé koleji, „více družička než nevěsta“ a když mu to oznámili, myslel si, že to je vtip.

Ve věku 57 let se zařadil vůbec k dosud nejstarším držitelům ocenění. I to ale má podle něj své výhody a pozitiva. „Jsem rád, že se to děje v tomto bodě mého života. Je hezké mít uznání a moje ego to určitě trochu nakopne, ale dává mi to také platformu, abych titul využil na něco pozitivního,“ vysvětlil pro People americký herec.

Diváci jej kromě seriálu Klinika Grace znají například i z úspěšné pohádky Enchanted z produkce Disney Studios, která se nedávno dočkala i pokračování po několika letech. Letos Dempsey představil také filmovou novinku Ferrari na festivalu v Benátkách. Do široké distribuce v kinech však snímek přijde až v prosinci, plánovaná premiéra je na Štědrý den.

Sexy herec je v soukromí manželem Jillian Finkové, známé hollywoodské make-up artistky. Jsou svoji od roku 1999 a mají tři děti. „Už vidím, jak si ze mě budou dělat legraci a budou si mě dobírat a přijdou na každý důvod, proč bych neměl být nejsexy muž světa,“ konstatoval s humorem Patrick Dempsey pro People. „Což je dobré, udržují mě mladým.“

V minulosti se držiteli titulu stali herce jako Chris Evans, Dwayne Johnson, Paul Rudd nebo Chris Hemsworth. Jak se vám líbí nejsexy muž planety roku 2023? Souhlasíte s rozhodnutím magazínu?