Tomáš Matonoha strávil 3 měsíce na patologii: Bylo to strašné!

Cesta k vytoužené profesi může být mnohdy mnohem pestřejší než by si člověk řekl. O tom se přesvědčil i herec Tomš Matonoha, který během studia prošel několika profesemi, které měly k herectví hodně daleko. Tři měsíce dokonce strávil na patologii!

Tomáš Matonoha je expert na prazvláštní profese, které nemůžou být herectví vzdálenější. Jak uvedl deník Aha!, svěřil se s tím, že strávil několik měsíců na patologii. Jaké to tam bylo? „Byl jsem tři měsíce na patologii, ale v životě jsem neviděl mrtvolu. Dřív všechno trvalo dlouho, se vším bylo obrovské zpoždění. Na tom pracovišti už mi vznikl pracovní úvazek, ale ještě nebylo v provozu. Primář říkal, že se uvidí, ale když se to nebude dlouho otvírat, šoupnou mě jinam. Tak jsem byl tři měsíce na patologii, kde jsem pomalu nic nedělal,“ zavzpomínal na profesní začátky v talk show 7 pádů Honzy Dědka.

I když se zdá, že taková profese slibuje spoustu zkušeností, bylo tomu naopak. Matonoha si připadal neužitečný a byl rád, když se přesunul jinam. „Bylo strašné chodit do práce, navíc na patologii, a nic nedělat. Zachránila mě až sametová revoluce. Díky tomu, že jsme tam nikdo nic nedělali, se tam založila buňka Občanského fóra a já jsem dělal spojku. A pak mě po třech měsících, kdy si všimli, že opravdu nedělám nic, šoupli na operační sál. Tam jsem jako sanitář vozil už živé pacienty,“ vysvětlil Tomáš Matonoha.

Zdroje: Aha!.cz, 7 pádů Honzy Dědka, Instagram