Tom Cruise už 11 let neviděl svou dceru. Může za to jeho víra

Tom Cruise je hvězda filmů Mission Possible nebo nejnovějšího trháku Top Gun. Málokdo už ale o něm ví, že už se pěknou řádku let neviděl se svou dcerou Suri. Ta už zanedlouho oslaví své 17. narozeniny a i když se v kariéře vydala po stopách svých rodičů, její otec se jí odcizuje. Důvodem je Tomova víra zvaná scientologie, píše portál Page Six.

Suri se narodila v roce 2006, tudíž v době, kdy Tom žil v manželství s herečkou Katie Holmes. Když se však v roce 2011 rozvedli, vztah otce a dcery se začal propadat do propasti. „Poslyšte, když dojde k rozvodu… věci se mění,“ přiznal herec v roce 2013 svým právníkům. „Není to ideální scéna. Není to ideální situace.“ Hlavním důvodem, proč se spolu přestali vídat, byla Tomova náklonnost ke scientologii.

O této víře se toho příliš neví. V Americe je velice uznávaná, také se k ní hlásí spousta dalších slavných osobností, jako třeba John Travolta, Kirstie Alley (Kdopak to mluví) nebo originální hlas Barta Simpsona, herečka Nancy Cartwrightová. U nás je scientologie považovaná spíš za sektu, kvůli praktikám, které se údajně v této víře prosazují. Spousta odpadlíků mluví o tom, že během jejich členství byli odloučeni od svých rodin nebo uvrženi do dluhů.

Ten první případ se týká právě i Toma. Se svou dcerou se, podle zdrojů, neviděl už několik let. „Je to jeho prohra, jeho záležitost, jeho problém,“ řekl zdroj pro Page Six. „Musí mít opravdu vymytý mozek.“ Katie Holmes Toma prý opustila také kvůli tomu, aby Suri před scientologií ochránila. A zdá se, že ani samotná Suri nemá zájem o to, aby ji otec do své podivné víry zatahoval.

Zdroje: Page Six