Tohle v královské rodině nečekali. Princ Harry a Meghan blahopřáli králi Karlovi. Válečná sekere je zakopána?

  Včerejší narozeniny britského panovníka Karla III. (75) si připomněla celá jeho rodina. Pozvání na společnou večeři se však neušlo jeho synovi – princi Harrymu a jeho manželce Meghan. Přesto králi poblahopřáli alespoň telefonicky a kromě gratulací mu připravili i nádherné překvapení, které by mohlo znamenat urovnání jejich sporů.

  Včerejší narozeniny trávil Karel III. na několika dobročinných akcích, kterými se snažil upozornit na některé aktuální problémy. Svůj svátek zakončil v kruhu rodiny, kde však chyběl jeho syn Harry.

  První spekulace mluvily o tom, že Harry pozvání odmítl. Mluvčí však tyto zprávy vyvrátil a řekl, že on ani jeho manželka na oslavu pozváni nebyli. Přesto si však na významný den svého otce vzpomněl a spolu s Meghan mu během včerejšího dne zavolali.

  K jejich rozhovoru se vyjádřil i zdroj z okolí královské rodiny. „Král byl extrémně zaneprázdněný, avšak byl slušný a svého syna a vnoučata miluje. Navíc není tak špatný, že by nepřijal telefonát během jeho narozenin,“ uvedl zdroj pro The Sun.

  Hovor byl první společný kontakt mezi panovníkem a jeho synem po více než půl roce. Podle The Telegraph proběhl telefonát v přátelské atmosféře a Karel si dokonce povídal i s Meghan. Dvojice mu navíc dala originální dárek v podobě videa, na kterém mu jejich děti Archie (4) a Lilibet (2) zazpívaly všechno nejlepší.

  Tento rozhovor by navíc mohl znamenat obrat v jejich dlouhodobě špatných vztazích. Jak dodává The Telegraph, Harry a Karel si příští týden naplánovali další telefonát, protože z jejich prvních vzájemných slov po více než po roce měli výborné pocity.