To by se Gottovi nelíbilo: Kniha odhaluje jeho tajemství

Karel Gott sepsal před smrtí autobiografii Má cesta za štěstím, která sklidila obrovský úspěch. To se ale teď změnilo s příchodem úplně nové knihy, píše Šíp. Publicista Pavel Klusák sepsal knihu Gott: Československý příběh, kde zmiňuje slavného zpěváka z jiného úhlu, než ho znali fanoušci, informuje Aktuálně.

Fanoušci Karla Gotta vyjádřili svůj nelibý postoj ke knize a spekulují, že by se Mistrovi vydání knihy Pavla Klusáka vůbec nelíbilo. Karel Gott si pečlivě budoval image, která pro něj byla velmi důležitá, jenže kniha Pavla Klusáka odhaluje, že ne vše bylo tak, jak se Gott snažil propagovat.

Kniha Gott: Československý příběh dostala dokonce prestižní ocenění Magnesia Litera, v kategorii Kniha roku! Sám autor je na odhalení nesrovnalostí v Gottově životě pyšný. „Na konci 60. let, zhruba čtyři až pět let poté, co začal být Karel Gott skutečně populární, vydal knihu, u které byl sám podepsán jako autor. Jmenuje se Říkám to písní,” uvedl Klusák a dodal, „ta kniha vlastně založila na Gottův mýtus. Ona vypráví jeho dosavadní kariéru v příhodách, které jsou výrazné, svůdné, jdou od úspěchu k úspěchu. A v okamžiku, kdy se na to podíváte pod drobnohledem, tak zjišťujete, že to tak úplně nesedí.

Jak se ke knize postaví rodina zesnulé legendy Karla Gotta, není jasné, nicméně je zřejmé, že mezi čtenáři je kniha hotový hit!

Zdroj: sip.denik.cz, magazin.aktualne.cz