Tereza Hlůšková popisuje teror v pákistánském vězení: šikana, plazení po zemi a nepříjemný dozorce

Češka Tereza Hlůšková strávila čtyři roky v pákistánském vězení Kot Lakhpat poté, co byla v roce 2018 zadržena na letišti s kufrem plným drog. Před rokem ji soud konečně osvobodil a ona se mohla vrátit do rodné České republiky. Nyní svůj příběh a zážitky z vězení vypráví na platformě HeroHero.


Mladá Tereza bude chyby, která se jí v roce 2018 stala osudnou, litovat pravděpodobně až do smrti. S kufrem plným drog ji chytili na pákistánském letišti a putovala rovnou za mříže. Celé čtyři roky neúnavně bojovala za svobodu, než se dočkala propuštění.

Po návratu do vlasti se vrátila do normálního života, našla si práci i přítele a dnes se o své zážitky ze zatčení i pobytu za mřížemi dělí prostřednictvím portálu HeroHero, kde si nedávno založila účet.

V jednom ze svých prvních příspěvků odhalila ponižující detaily svého zadržení, kdy byla vyfotografována na letišti, ztrápená a uplakaná. V posledních dnech Tereza promluvila také o svých prvních dnech za mřížemi, které podle ní byly naprostým peklem. V ženské věznici byla kromě nelidských podmínek vystavena také šikaně, ponižování a urážkám ze strany dozorkyň.

Ponižování a strach
První chvíle za mřížemi v neznámé zemi pro ni nebyly jednoduché, protože se k ní ženy zpočátku chovali velmi nepříjemně. Tereza nyní celou zkušenost popsala ve svém nejnovějším videopříspěvku na platformě HeroHero.

Než soud nakonec vyslyšel její odvolání a Terezu osvobodil, odseděla si mladá žena ve věznici v Lahauru celkem čtyři roky. V novém videu prozradila, že se k ní na začátku všichni chovali velmi nepříjemně, a vzpomíná také na okamžik, kdy ji spolu s dalšími třemi vězeňkyněmi prohledával ředitel věznice. Byl to skutečně nepříjemný zážitek.

„Ten šéf, který tam seděl, byl na mě strašně nepříjemný.“ popsala Tereza, s tím, že pozdravila a usmála se a hned to od vedoucího schytala, proč se vůbec směje. „Pak sem řekla něco v urdštině a ostatní holky se začaly smát a mně bylo jasné, že mě pomlouvá. Nevěděla jsem, co mám dělat, tak jsem tam stála jako tvrdé y,“ svěřila se Tereza se svým nepříjemným zážitkem.

Plazení po zemi a šikana
Poté dozorci vysypali obsah igelitových tašek na zem a donutili ji, aby se plazila a věci znovu posbírala.

„Klečela jsem a sbírala věci a oni se mi smáli. Říkali slova, která jsem si pamatovala, a později jsem zjistila, že to znamená ‚b*tch‘ a tak,“ uvedla Češka s tím, že se jí chtělo brečet, ale snažila se ponížení vydržet. Zážitek z vězení jí pravděpodobně zůstane do konce života.

Zdroj: HeroHero